Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dominik Hašek se vrátil od Bushe

Česko

PRAHA Dost možná, že se minulý týden naposledy dotkl bájného Stanley Cupu. Dominik Hašek (43) odcestoval začátkem října do Detroitu, aby při slavnostním zahájení sezony asistoval v Joe Louis Areně při vyvěšování praporu připomínajícího červnový zisk uctívané trofeje.

* LN Necloumaly s vámi na ledě haly, v níž jste získal dva Stanley Cupy, jisté návaly nostalgie?

Ani snad ne. Ale byla to příjemná akce. Byl jsem hlavně rád, že jsem se zase po čase sešel s klukama z týmu. Zároveň jsem si ale uvědomil, že už součástí týmu, který se změnil a má před sebou nové cíle, nejsem. Cítil jsem ale znovu zvláštní a dost krásné rozechvění.

* LN S kým jste si nejvíc popovídal?

Určitě s Chrisem Cheliosem. Po zlomenině nohy se dává dohromady, a měl proto dost času. Řeč jsem dal třeba i s Tomasem Holmströmem a Nickem Lidströmem, s kterýma jsem se nejvíc kamarádil.

* LN Neptali se vás, kdy se vrátíte do branky?

Něco podobného utrousili. (směje se) Když ale vstoupíte do kabiny, vidíte, že už vás nahradili jiní. Spíše jsme se tomu zasmáli.

* LN Pak jste se zúčastnil audience u amerického prezidenta George Bushe. Co vám povídal?

V Bílém domě vládla daleko lepší atmosféra než v roce 2002, kdy jsem s Detroitem vyhrál Stanley Cup poprvé. Tehdy se Bush připravoval na válku v Iráku... Minulý týden sice v den naší návštěvy hovořil dopoledne k národu o ekonomické krizi, odpoledne už byl ale v dobré náladě. Povídal, že s námi ve funkci začínal a teď taky končí.

Pokračování na straně 21

Dokončení ze strany 24

* LN Prý Bush hovořil i k několika hráčům osobně, ale na vás si nevzpomněl. Nemrzelo vás to?

(směje se) Jmenoval jen asi čtyři hráče, takže na mě nedošlo. Řeč prezidentovi nejspíš někdo připravil, protože je známo, že o hokeji toho moc neví. Mluvil ale hezky a vládla tam skutečně příjemná uvolněná atmosféra.

* LN Začátkem listopadu byste se měl postavit po čase opět do branky, v rámci oslav 100 let československého hokeje. Už se připravujete?

Někde jsem zaslechl, že se oslavy chystají; snad prý koncem roku. Byl jsem teď pryč, takže skutečně nic nevím.

* LN 4. listopadu se Česko střetne se Slovenskem a na ledě by se v Praze měli objevit i hrdinové z Nagana, včetně Jágra. A vy máte logicky chytat...

Tak to jste mě docela překvapil, s něčím podobným jsem nepočítal...

* LN Málokdo ale asi pochybuje o tom, že jste v plném tréninku...

Hodně jezdím s kamarády na kole, hraju beach volejbal, plavu, chodím do fitka. Párkrát týdně se snažím stále něco dělat.

* LN Jak moc vás vytěžují práce na ukončení činnosti vaší firmy Dominator, jejíž evropský bankrot jste ohlásil na konci července?

Mám s tím hodně práce, do konce měsíce musíme vše dokončit.

* LN Závěrečný dotaz je jasný - už víte, v jakém týmu budete v příští sezoně chytat...?

(směje se) Tak na tohle téma se můžeme bavit nejdříve až po Novém roce...

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...