Doněck: miliony odvála poslední minuta

ROK 2000 OČIMA LUĎKA ZELENKY

Ovyřazení s Doněckem se mluví jako o obrovské tragédii Slavie. Já jsem to tak necítil a necítím, nazval bych to spíš velkým zklamáním. Vyřazení mám spojené s gólem v poslední minutě, pak sice bylo prodloužení, ale na nás padla psychická deka. Pamatuju si ten moment jako dnes: brankář Radek Černý vyboxoval míč na šestnáctku, odkud to jejich hráč vrátil zázračně hlavou do brány. Po zápase se nějací fanoušci dostali na hřiště a brečeli se mnou na lavičce. Matně si vzpomínám, že jeden z trenérů, myslím, že Karel Jarolím, nadával Liboru Kollerovi, který zavinil druhý gól. Panovala hrozná atmosféra, těžko to popsat. Myslím, že jsme neunesli tíhu zápasu. Byli jsme pod tlakem, všude se mluvilo o nejdůležitějším zápase. Já osobně jsem to tak necítil, ale na některých spoluhráčích jsem viděl, jak to na ně dolehlo. První zápas jsme sice vyhráli, ale byl to spíš zázrak. Doněck mohl klidně vyhrát 4:0, naše výhra byla z velké časti dílem náhody. Možná bylo chybou dvoudenní soustředění před odvetou. Předtím jsme nejezdili skoro vůbec, jen před vzdálenými zápasy venku. Dva dny jsme se v tom hrabali, koukali na videa, rozebírali soupeře zleva zprava. I když je jasné, že kdyby to dopadlo dobře, tak jsme se plácali po ramenou.

1. zápas: Doněck - Slavia 0:1 (88. Ulich). 2. zápas: Slavia - Doněck 0:2 po prodl. (90. Voroběj, 97. Atělkin).

***

Statistiky Slavie ve 3. předkole LM

Bilance: 2 - 0 - 8 (skóre 5:18) Bilance doma: 1 - 0 - 4 (skóre 3:7) Bilance venku: 1 - 0 - 4 (skóre 2:11) Střelci: 1 - Ulich, Kuka (na snímku), L. Jarolím, Dostálek, Hrdlička Trenéři: František Cipro (1996 a 2001), Josef Pešice (2001), Miroslav Beránek (2003), Karel Jarolím (2005)

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...