Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DOPISY REDAKCI

Česko

Nechceme číst o tom, že žena je jedovatý had

Ad LN 6. 2.: Od žen chceme hlavně pochvalu

Nevím, zda si je autorka příspěvku, redaktorka Lucie Bartošová, vědoma skutečnosti, že uveřejňováním Hausmannových názorů propaguje diskriminaci na základě pohlaví, která je protiústavní.

Bohužel zřejmě nikdy nepracovala mimo ČR nebo neporovnává cizí tisk, protože deník srovnatelného formátu by si v zahraničí takové příspěvky nedovolil.

Jen ať prosím netvrdí, že se jedná o nadsázku. To není ospravedlnění publikace blábolu. Ostatně z významu slova nad-sázka vyplývá, že existuje (solidní) základna, nad níž nadsázka stojí. Je-li nadsázky příliš, stává se bohužel právě onou základnou. A Hausmannových blábolů už dávno bylo příliš, to mi věřte.

Připomíná to metodu sex sells a Lidovky na tom snad nejsou zas tak špatně. Za hrubě diskriminační článek o ženách bych autorku nejraději navrhla na cenu Sexistické prasátečko českých médií a prosím Nesehnutí, aby tuto cenu zvážilo. Věřte tomu, nepotřebujeme číst a muset diskutovat o tom, že žena se má po ejakulaci proměnit v basu piv nebo že žena je jedovatý had. Jméno Hausmann hovoří samo za sebe. Kdo si jej koupí v knihkupectví, je to jeho problém, ale psát o něm ve druhém nejčtenějším deníku ČR je - promiňte - hloupé.

Jana Valdrová, valdrova@pf.jcu.cz Vyjádření autorky S reakcí paní Valdrové nemohu souhlasit. Žila jsem delší dobu v Kanadě a v Německu a do Česka jsem se vrátila a dobře se mi tu žije mimo jiné i proto, že je zde možné publikovat i takovéto názory. Považuji je skutečně za nadsázku nad solidní základnou podle mě správného názoru, že mezi muži a ženami jsou kromě rozdílů získaných výchovou i rozdíly vrozené, proti nimž nemá smysl bojovat, nýbrž bychom se s nimi měli (měly) radostně smířit a vychutnávat si je. Lucie Bartošová, redaktorka LN

Ve jménu zničené krajiny

Ad LN 9. 2.: Paroubek by limity prolomil. Žádá referendum

Je zajímavé, jak najednou všem, když se jedná o možnosti prolomení limitů těžby uhlí, jde o zaměstnanost dělníků. Kde se vzala u politiků taková sociální laskavost? Kde byli naši zachránci zaměstnanosti, když padala jedna textilka, sklárna či porcelánka za druhou, kde byli naši zachránci, když byla ukončována výroba v desítkách cukrovarů, kde jsou naši zachránci, když nadnárodní společnosti likvidují české pivovarnictví? Zcela jiná situace je však při prolomení zlobbované těžby uhlí. To se to bude drancovat ve jménu záchrany pracovních míst, že, pane Paroubku a spol. Česká a moravská krajina zdevastovaná za čtyřicet let vlády KSČ se na dvacet let nadechla, a nyní začíná vše nanovo. A je zcela jedno, že Mostecká uhelná se bude chovat jinak, moderně a demokraticky, při vysídlování obyvatel. Vyhnat lidi z domovů se dá i s noblesou a krajina -ta ať si trhne nohou, tu budeme chránit (jak řekl jeden dinosaurus české politiky), až na to budeme mít. To znamená u nás v Čechách, na Moravě či Slezsku nikdy. A Sovětský svaz (Rusko) je v devastaci krajiny opět náš nesmrtelný vzor.

Martin Kubík, Praha

Dopisy jsou redakčně kráceny. Své příspěvky posílejte do rubriky Názory na adresu LN, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 - Smíchov nebo e-mailem na adresu dopisy@lidovky.cz. Nezkrácené znění dopisů a další ohlasy čtěte na www.lidovky.cz/dopisy.

Názory na této straně nevyjadřují stanovisko redakce

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!