Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DOPISY REDAKCI

Česko

Doba znárodňování je už nenávratně pryč

Ad LN 21. 9.: Peníze a jenom peníze

Protestuji proti sprostému útoku čtenáře Karla Kříže proti farmářce paní Havránkové. Kříž tvrdí, že se „tato osoba projevuje bigotními rysy, čemuž nasvědčuje i její fyziognomie“. Ptám se, co toto tvrzení má společného s věcnou diskusí o pozemcích, přes které má vést dálnice D11, a ptám se, jaké rysy by se daly vyčíst z fyziognomie pana Kříže?

Autor dále farmářce podsouvá, že jí jde jen o peníze.

Zřejmě nezná podrobnosti případu a neví, že celou patálii s pozemky zavinili státní úředníci, kterých se na případu vystřídalo tolik, že konkrétního viníka patrně dohledat nelze.

Celý autorův příspěvek je psán v duchu toho, že by on sám patrně řešil problém rázně a „po bolševicku“. Asi ještě nepochopil, že žijeme v právním státě, kde majetek jednotlivce je pod ochranou zákona a ústavy, a že doba znárodňování, rozkulačování a veřejného kradení soukromého majetku je už nenávratně pryč.

Milan Březina, Praha OPRAVA V článku Vzpomínka za zabitým (LN 21. září, strana 9) jsme chybně uvedli, že pondělní koncert souboru Ensemble Inégal v Brandýse nad Labem byl věnovaný památce zabitého hudebního dramaturga Michala Matznera.

Správně mělo být, že se minuta ticha držela o den později na koncertě v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě, který Matzner připravoval v minulých dnech jako své poslední dílo pro festival Hudba Pražského hradu. Členové Ensemble Inégal na přípravě tohoto koncertu s Michalem Matznerem úzce spolupracovali.

Čtenářům i souboru se omlouváme.

***

Dopisy jsou redakčně kráceny. Své příspěvky posílejte do rubriky Názory na adresu LN, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 – Smíchov nebo e-mailem na adresu dopisy@lidovky.cz. Nezkrácené znění dopisů a další ohlasy čtěte na www.lidovky.cz/dopisy.

Názory na této straně nevyjadřují stanovisko redakce

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...