18. května 2017 10:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dopolední jednání Sněmovny trvalo 10 minut. Chyběli ministři i poslanci

Zleva předseda vlády Bohuslav Sobotka, místopředseda vlády pro vědu a výzkum... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva předseda vlády Bohuslav Sobotka, místopředseda vlády pro vědu a výzkum... | foto: ČTK

PRAHA Čtvrteční dopolední jednání Sněmovny o písemných interpelacích poslanců na členy vlády trvalo jen asi deset minut. Chyběli interpelovaní ministři a také poslanců bylo v jednacím sále málo, takže ani nemohli hlasovat. Předsedovi Sněmovny Janu Hamáčkovi (ČSSD) nezbylo než jednání přerušit do 11:00, kdy jsou na programu informace eurokomisařky Věry Jourové.

Za vládu byli v jednacím sále přítomni pouze ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Hamáček v jeden okamžik ohlásil, že v sále je pouze 63 poslanců, zatímco na hlasování jich musí být alespoň 67.

Například poslanec KSČM Jiří Valenta chtěl interpelovat ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (ANO) kvůli národnímu elektronickému zákonu. „Paní ministryni Šlechtovou to nezajímá,“ poznamenal.

Místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip chtěl interpelovat ministra obrany Martina Stropnického (ANO), který se ale z jednání omluvil. Tématem interpelace bylo přidružení české brigády rychlého nasazení k německé obrněné divizi. Filip nad nepřítomností ministra vyjádřil údiv, podle něj musel Stropnický od úterního zahájení schůze vědět, že tato interpelace dnes přijde na pořad, a mohl tomu svůj program přizpůsobit. „To, že tady není, mě udivuje a jenom to svědčí o jeho vztahu k Poslanecké sněmovně. Je to jeho hanba,“ prohlásil Filip.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz