Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Doprava v okolí Brna je před začátkem Grand Prix bez problémů, policisté řeší pouze krádeže

Motoristická soutěž se koná v areálu Autodromu Brno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motoristická soutěž se koná v areálu Autodromu Brno. | foto: ČTK

Brno Doprava v okolí Brna před začátkem motoristické Grand Prix ČR silničních motocyklů byla v pátek bez větších problémů. Provoz byl sice hustší, ale nikde nezkolaboval, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle něj na okruhu skončil páteční program a situace kolem okruhu a policisté nemuseli hlásit nic zásadnějšího než několik nahlášených krádeží peněz a věcí v kempech.

Na okruhu v pátek začaly tréninky, silný provoz v okolí lze očekávat i v sobotu dopoledne a v neděli, kdy je hlavní závod.

„Na okruhu skončil program a situace je bez větších problémů. Dá se říct, je v blízkosti okruhu máme standardní pátek, možná je o nějaké procento navýšená doprava. Nikde se to ale neucpalo,“ řekl Malášek.

O bezpečnost se stará stovka policistů s pyrotechniky a psy

Na opatřeních kolem Grand Prix začali policisté pracovat hned od rána. Nejvíce práce měli dopravní policisté. Uskutečnila se ale i pyrotechnická prohlídka. Kromě více než stovky policistů při ní aktivně pracovali i specialisté pyrotechnici a psi cvičení na vyhledávání výbušnin.

„První bezproblémovou noční směnu mají za sebou i pořádkoví policisté. V kempech, které se postupně zaplňují, nemuseli řešit žádné závažné události,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Kromě pátečního odpoledne policie očekává silný provoz na příjezdových silnicích v sobotu ráno a pak v neděli, kdy se konají závody. Policie doporučuje řidičům, aby počítali se zdržením a především na nedělní závody vyrazili s dostatečným předstihem. Očekává se příjezd desítek tisíc fanoušků. Dopravu v okolí Brna navíc může zkomplikovat i nájezd zahraničních fanoušků především z Německa k maďarskému závodnímu okruhu Hungaroring, kde se o víkendu jede velká cena Formule 1.

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...