2. srpna 2019 17:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Doprava v okolí Brna je před začátkem Grand Prix bez problémů, policisté řeší pouze krádeže

Motoristická soutěž se koná v areálu Autodromu Brno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motoristická soutěž se koná v areálu Autodromu Brno. | foto: ČTK

Brno Doprava v okolí Brna před začátkem motoristické Grand Prix ČR silničních motocyklů byla v pátek bez větších problémů. Provoz byl sice hustší, ale nikde nezkolaboval, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle něj na okruhu skončil páteční program a situace kolem okruhu a policisté nemuseli hlásit nic zásadnějšího než několik nahlášených krádeží peněz a věcí v kempech.

Na okruhu v pátek začaly tréninky, silný provoz v okolí lze očekávat i v sobotu dopoledne a v neděli, kdy je hlavní závod.

„Na okruhu skončil program a situace je bez větších problémů. Dá se říct, je v blízkosti okruhu máme standardní pátek, možná je o nějaké procento navýšená doprava. Nikde se to ale neucpalo,“ řekl Malášek.

O bezpečnost se stará stovka policistů s pyrotechniky a psy

Na opatřeních kolem Grand Prix začali policisté pracovat hned od rána. Nejvíce práce měli dopravní policisté. Uskutečnila se ale i pyrotechnická prohlídka. Kromě více než stovky policistů při ní aktivně pracovali i specialisté pyrotechnici a psi cvičení na vyhledávání výbušnin.

„První bezproblémovou noční směnu mají za sebou i pořádkoví policisté. V kempech, které se postupně zaplňují, nemuseli řešit žádné závažné události,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Kromě pátečního odpoledne policie očekává silný provoz na příjezdových silnicích v sobotu ráno a pak v neděli, kdy se konají závody. Policie doporučuje řidičům, aby počítali se zdržením a především na nedělní závody vyrazili s dostatečným předstihem. Očekává se příjezd desítek tisíc fanoušků. Dopravu v okolí Brna navíc může zkomplikovat i nájezd zahraničních fanoušků především z Německa k maďarskému závodnímu okruhu Hungaroring, kde se o víkendu jede velká cena Formule 1.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...