Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Nehoda šesti aut u Palackého náměstí zablokovala provoz do centra Prahy

Rašínovo nábřeží zablokovala hromadná nehoda. (18. října 2022) foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Na Rašínově nábřeží u pražského Palackého náměstí po osmé hodině havarovalo několik aut. Podle policejního mluvčí Richarda Hrdiny se poškodilo šest vozů, pět lidí se zranilo. Silnice byla v místě asi tři hodiny neprůjezdná, tvořily se dlouhé kolony.
  9:48aktualizováno  11:54

Dopravní nehoda se stala krátce po půl osmé v ulici Rašínovo nábřeží do centra před Palackého mostem. Na místo ihned vyrazily všechny složky IZS.

„Jde o srážku několika vozů, evidujeme šest poškozených aut, z toho tři jsou hodně zničená. Dopravní nehodu vyšetřujeme,“ uvedl kolem 9. hodiny policejní mluvčí Richard Hrdina.

V péči záchranářů skončilo pět zraněných. „Do nemocnice jsme odváželi tři muže a ženu vesměs s pohmožděninami horních a dolních končetin, hrudníku a úrazy hlavy. Jeden z mužů byl ošetřen a ponechán na místě bez nutnosti transportu,“ řekla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová s tím, že naštěstí nikdo ze zraněných nebyl v ohrožení života, všichni byli při vědomí.

Havarovaná vozidla několik hodin blokovala silnici, auta musela jezdit po tramvajovém pásu. Individuální i městská hromadná doprava tak nabíraly zpoždění několik desítek minut.

Policisté pak odkláněli dopravu před železničním mostem do ulice Vyšehradská.

Příčinami a okolnostmi nehody se zabývá policie, podle mluvčího Hrdiny to bude dlouhý proces.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?
Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?

Na Balkáně je ajvar nedílnou součástí prostřeného stolu. Zeleninová pochoutka Ajvar od Podravky doprovází grilovaná masa, ryby, zeleninu, sýry i...