8. prosince 2018 8:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dopravu komplikuje mlha a déšť. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Doprava (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doprava (ilustrační foto) | foto: ČTK

Zlín/Olomouc/Ostrava Dopravu v Česku komplikují na mnoha místech mlhy a dešťové přeháňky, případně mrholení. Vozovky v regionech jsou většinou holé a mokré. Vyplývá to z aktuálních informací zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Ve Zlínském kraji je převážně zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od plus jednoho do plus šesti stupňů Celsia. Odpolední maxima by podle předpovědi měla dosáhnout sedmi stupňů Celsia. Přes den bude většinou oblačno, místy přechodně i polojasno. Večer se mohou znovu objevit přeháňky. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr. Silnice na Kroměřížsku a v části Uherskohradišťska jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

V Olomouckém kraji je převážně zataženo, místy fouká silný vítr. Teplota se ráno pohybovala nejčastěji od plus jednoho do plus pěti stupňů Celsia. Odpolední maxima by podle předpovědi měla dosáhnout sedmi stupňů Celsia, na horách jednoho stupně Celsia. Přes den bude většinou oblačno, přechodně i polojasno. Později odpoledne se mohou místy znovu objevit přeháňky, v polohách nad 800 metrů nad mořem smíšené nebo sněhové. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr, od vyšších poloh čerstvý, jehož rychlost může v nárazech překonat 50 kilometrů v hodině. V okolí Šternberka na Olomoucku a v případě dálnice D46 ve směru z Prostějova na Vyškov jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností.

Silnice v Moravskoslezkém kraji jsou zejména ve vyšších polohách na Frýdecko-Místecku, Bruntálsku a Opavsku mokré a kvůli přeháňkám je tam snížená viditelnost.

Podle předpovědi meteorologů v kraji bude oblačno, přechodně i polojasno. Odpoledne bude přibývat přeháněk, v polohách nad 800 metrů můžou být i sněhové. Nejvyšší teploty mohou dosáhnout až sedmi stupňů Celsia, na horách ale bude i pod nulou.

ČTK