Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dopravu v Praze komplikují uzavírky. Silnice s převrácenou cisternou je již průjezdná

Česko

  9:41aktualizováno  12:30
PRAHA/PLZEŇ - Kamion, který od úterního večera blokoval podjezd pod Barrandovským mostem ve směru na Plzeň a Strakonice, se podařilo dnes kolem 15:00 odstranit. Úsek je od dnešních zhruba 15:30 opět zcela průjezdný. Vůz blokoval dopravu v uvedeném velmi frekventovaném úseku přibližně 21 hodin.

Cisterna havarovaného kamionu uz od úterka blokuje podjezd pod Barrandovským mostem. foto: HZS Praha.

Původně měl být kamion vezoucí drcené maliny odstraněn už po poledni, ale práce se zdržely. Nejdříve musel být náklad z cisterny odčerpán a teprve poté odtažen.

Dopravní situace v oblasti byla po celý den komplikovaná, zejména na Jižní spojce směrem na Barrandovský most se tvořily dlouhé kolony. Policie odkláněla kamiony do ulice Strakonická, Moulíkova, Nádražní, U Lihovaru a odtud zpět na Strakonickou a nájezd na Barrandovský most, řidiči osobních aut mohli zvolit trasu do Radlické, Plzeňské, Strahovským tunelem, anebo Mrázovkou, uvedla mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

"Těžká technika se na místo dostavila krátce po desáté hodině, kdy začalo přečerpávání nákladu a úsek byl zcela uzavřen. Po přečerpání nákladu bude třeba cisternu pomocí vzduchových polštářů převrátit na kola a odtáhnout," sdělila Miklíková.

Polský kamion se v podjezdu převrátil v úterý večer zřejmě kvůli nepřiměřené rychlosti. Podle původních informací měl převážet sypkou glukózu, dnes policie upřesnila, že vezl náklad malin. Cisterna zcela zablokovala komunikaci ve směru na Plzeň, při nehodě se zranil polský řidič a jeho desetiletý syn.

Dostat čtyřicetitunové vozidlo zpět na kola se v úterý večer nepodařilo, protože hrozilo roztržení cisterny. Čtyřicetitunový náklad malin by tak vytekl na vozovku a vznikla by škoda až 40 milionů korun. Proto se dnes náklad cisterny přečerpával.

Od rána se vyskytují problémy také kvůli uzavřené Veletržní ulici. V Letenském tunelu i na nábřeží Kapitána Jaroše je doprava stále na stupni čtyři.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat