Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dopustila jsem se hrubé chyby, kaje se radní Lipovská. Svezla se v hradním autě prezidentova mluvčího Ovčáčka

Hana Lipovská nasedá do auta Jiřího Ovčáčka. foto: Twitter Kamila Švece.

Doporučujeme
Praha - Ekonomka a nová radní ČT Hana Lipovská byla přistižena, jak před hradními branami nasedá do superbu prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Teď se za svou chybu omlouvá.
  11:07aktualizováno  14:26

„Hned po svém zvolení jsem řekla: ‚Když udělám chybu, opravte mě‘. Včera jsem se dopustila hrubé chyby,“ začíná svůj omluvný post na sociálních sítích Lipovská. Fotografii, která se začala šířit na Twitteru, a z níž je patrné, že do Ovčáčkova hradního superbu nasedají oba společně, pořídil politolog a analytik České televize Kamil Švec. 

Pro server Aktuálně.cz Ovčáček uvedl, že se s Lipovskou sešel kvůli tomu, že jemu a prezidentu Zemanovi chtěla předat svou novou knihu. „Vzhledem k tomu, že jsem právě v ten čas plánovaně odjížděl z kanceláře, nabídl jsem, že mi může publikaci předat po cestě vozem. Při této příležitosti jsem předal paní Lipovské dárek - papírový skládací Mariánský sloup,“ řekl Ovčáček.

Že Lipovská udělala chybu, si prý uvědomila, když fotografii spatřila. „Využila jsem totiž služeb automobilu organizace placené daňovými poplatníky ze státního rozpočtu. Ta chyba mě mrzí o to více, že jsem si jako členka Rady České televize měla uvědomit střet zájmů, do kterého jsem se v ten moment dostala, a do automobilu, který je financován ze státního rozpočtu, nikoli soukromý, vůbec nenastoupit,“ zpytuje Lipovská svědomí v omluvném vyjádření. Uvedla, že v tuto chvíli řeší, jakým způsobem cestu uhradí.

Ekonomka Hana Lipovská, kterou na post radní ČT nominovala Česká biskupská konference, často zdůrazňuje, že nejdůležitější je nezávislost. Tu chce v radě ČT hájit za každou cenu. Důvěryhodnost jejích slov nicméně přinejmenším problematizuje fakt, že přistižena ve společnosti Zemanova mluvčího Ovčáčka nebyla poprvé. Před pár týdny sociální sítě žily videem, v němž na Lipovskou s mluvčím Hradu kousek od jeho bytu narazila reportérka pořadu 168 hodin. 

„Rozhodně ale nepovažuji za chybu, že se setkávám s lidmi, včetně Jiřího Ovčáčka. Jsem přesvědčená, že ve svobodné, demokratické společnosti se může člověk setkávat s kýmkoli. A v tom budu pokračovat,“ zakončila své středeční vyjádření Lipovská.

Autor: