Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dorazí za tmy, ale schovávat se nebude

Česko

PRAHA Jedna z největších a také nejkontroverznějších postav světa mezi šestnácti provazy dorazí do Prahy. Dnes v deset večer přistane v Ruzyni letadlo s Mikem Tysonem, čtyřiačtyřicetiletým napraveným „zvířetem“ sportovního světa.

Už jednou celá akce selhala. Tyson, boxerská ikona, ale také bývalý násilník a milovník drog, měl přiletět do Prahy loni v říjnu. Na svou pompézní show ale promotérské duo Karpf-Havrda nesehnalo peníze a den před plánovým příletem celou akci ostudně zrušili. Následně se po nich slehla zem.

„Nic takového se opakovat nebude,“ tvrdí Ladislav Kutil a Pavol Mucha. Druhá dvojice promotérů, kteří se rozhodli přilákat nejmladšího šampiona těžké váhy historie.

„Peníze jsou připravené na účtu. Dokonce jsme se s manažerem Tysona (Carl Holness – pozn. red.) domluvili, že je pošleme přímo na jeho účet. Nevím, co by se muselo stát, aby nepřiletěl,“ řekl včera pro LN Kutil. Zdá se, že tentokrát vše skutečně vyjde. Že rodák z Brooklynu dnes skutečně vystoupí z letadla a ve tmě vyrazí směr hotel Clarion, který se na čtyři dny stane jeho domovem. Že by ale byl neviditelný? To určitě ne. Hned zítra jej čeká několik společenských akcí a poté galavečer ultimátních zápasů (MMA) Heroes Gate 3 v Tesla aréně v Holešovicích. Právě kvůli propagaci boje v té nejsyrovější podobě Tyson do Prahy přiletěl.

„Nevyděláme na tom, ale investice se nám vrátí v podobě prestiže. Až příště budeme pořádat nějakou akci, bude se nám lépe vyjednávat se sponzory i se sportovci,“ vysvětlil Kutil, podnikatel, boxer a promotér, proč částky okolo 10 milionů, vložené do celé akce, nelituje.

Na zítřejší galavečer je již prodáno 3,5 tisíce lístků a očekává se návštěva okolo 6 tisíc lidí. Což je téměř trojnásobek oproti Heroes Gate 2 na konci loňského roku. Následující den by měl Tyson vést boxerské tréninky pro vybrané zájemce, kteří budou ochotni složit 10 tisíc korun. Poté ho čeká volný program, návštěva onkologie v motolské nemocnici totiž odpadla.

„Nemocnice o to nakonec neměla příliš zájem. Děti by prý možná ani netušily, kdo Tyson je,“ vysvětlil Kutil. „Stále ale počítáme s tím, že onkologii předáme výtěžek z galavečera,“ dodal.

Návštěva člena Mezinárodní boxerské síně slávy může začít. Napodruhé a bez ostudy. „Má jen dva bodyguardy, čtyři lidi mu poskytneme my. Tyson ukáže svou současnou, obyčejnou tvář,“ pravil Kutil.

***

Co Tyson v Praze stihne

* Čtvrtek – Privátní společenské akce, poté Galavečer MMA Heroes Gate, Následuje after party pro V. I. P. hosty.

* Pátek – Dva tréninky s veřejností v klubu Pražský rohovník v Praze na Opatově.

* Sobota – Volný program, prohlídka Prahy a v neděli ráno odlet zpět do USA.

lidovky.cz Rozhovor s promotérem najdete na www.lidovky.cz/sport

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!