7. února 2014 22:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Radek Augustin povede analytický odbor Hradu

Místopředseda zemanovců Radek Augustin se stal novým šéfem Úřadu vlády. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda zemanovců Radek Augustin se stal novým šéfem Úřadu vlády. | foto: SPOZ

PRAHA Dosavadní šéf úřadu vlády a bývalý místopředseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Radek Augustin míří na Pražský hrad. Přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana vést analytický odbor.

Napsal to v pátek server iDnes, kterému to Augustin potvrdil. Na Hrad z okruhu úřednické vlády Jiřího Rusnoka zamířil také ministr obrany Vlastimil Picek, který dostal post bezpečnostního experta.

"Ano, prezident republiky Miloš Zeman mi dal nabídku vést analytický odbor. Nabídku jsem přijal," řekl Mladé frontě Dnes (MfD) Augustin. Jako šéf úřadu vlády skončil zároveň s odchodem Rusnokova kabinetu a nástupem nynější koaliční vlády ČSSD, lidovců a hnutí ANO. Podle zdrojů MfD doporučil Zemanovi nového zaměstnance expremiér Rusnok.

Zatím není jasné, kdy Augustin nastoupí a v čem přesně bude jeho pracovní náplň spočívat, napsal server. Analytický útvar podle webových stránek Hradu vede Petr Mužák. Na Hradě však dosud nebyl zřízen politický odbor, který za Zemanova předchůdce Václava Klause vedl Ladislav Jakl. Je tedy podle serveru možné, že Augustin převezme pravomoci tohoto odboru.

Augustin se podle dostupných informací narodil v roce 1977, byl členem ČSSD a Mladých sociálních demokratů. Ve SPOZ je od roku 2010. Předloni stál v krajských volbách v Olomouckém kraji v čele tamní kandidátky strany, loni za SPOZ neúspěšně kandidoval v podzimních sněmovních volbách. Podle dřívějšího Rusnokova vyjádření působil Augustin jako manažer na úřadu Olomouckého kraje, kde měl na starosti mimo jiné čerpání z evropských fondů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz