Pátek 16. dubna 2021svátek má Irena 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Revizor mu ze msty vypsal falešnou pokutu. Spravedlnosti se domohl až u soudu

Začalo to dobrým skutkem a skončilo exekucí ve výši 24 tisíc korun. Nyní se ale Ondřej P. dočkal nápravy. Vyhrál soudní spor s pražským revizorem, který mu před pěti lety vypsal falešnou pokutu. Revizorovi uložil Obvodní soud pro Prahu 8 podmíněný trest a povinnost uhradit soudní náklady a exekuci spojenou s pokutou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
-. Zip 6.12.2013 22:58

Re: Řešení je jednoduché

Sakra, reaguji sekvenčně.. Tak si přečtěte poměrně věcný rozbor:

http://www.trolejbusyvpraze.net/blbosti_turnikety1.htm

http://www.trolejbusyvpraze.net/blbosti_turnikety2.htm

Jenže vy zjevně na věcné argumenty neslyšíte, z nějakého důvodu to berete hrozně emočně. Nebyl jste snad někdy (možná opakovaně) načapán? :-)

Je to naprosto v pořádku. Je jedno, koho si revizoři vyberou, jestli slaného nebo silného - pokud jede bez jízdenky, je to zásah v pořádku. Pokud by všichni vaši slabí měli jízdenky, tak by revizoři museli jít i na ostatní anebo by si nevydělali. A když jsme u toho - nechutné a nemravné je to, že vy svou výšku zneužíváte k tomu, abyste porušoval pravidla (zde tedy přepravní řád). A tim nemyslím jen jízdu na černo, ale třřeba i nerespektování kontroly a pokynů revizora.

-. Zip 6.12.2013 22:54

Re: Revizoři jsou mizerná pakáž

Socialismem jsem reagoval na vaši úsměvnou tezi většinovým majitelem MHD je magistrát, magistát volí lidi, tedy revizoři nemají otravovat lidi. Je to v principu stejné pojetí logiky....Pletete se. Jste povinnen. Pokud nerozumíte, zopakuji: " Při nastoupení do prostředku MHD jste s nimi uzavřel smlouvu a jste povinen respektovat přepravní pravidla. " Povinnost prokázat se revizorovi je součástí přepravního řádu. Tečka, není co řešit.

Přímá demohracie... To je nejhorší katastrofa. Zeman byl zvolen přímou demokracií. Přímá demokracie je z principu maximálně populistická a rozhodují nekompetentní lidé nebo lidé bez dostatečných podkladů.

A ohledně turniketů je krásný rozbor tu:

http://www.trolejbusyvpraze.net/blbosti_turnikety1.htm

http://www.trolejbusyvpraze.net/blbosti_turnikety2.htm

L. Wellner 6.12.2013 19:50

Řešení je jednoduché

Vstup do dopravního prostředku bude podmíněn zaplacením - prostě budu vpuštěn do jeho prostoru poté, co provedu úkon platby. V metru to řeší třeba turniket. Pak odpadnou davy protivných otrapů, neomalených prudilů s plackou, kteří si cíleně vybírají "slabé oběti" - zmatené cizince, zapomnětlivé studenty, důchodce, apod. Mě s mými 2 m výšky nikdy nekontrolují, dobře vědí, že kdybych je vyfakoval, nemohli by nic. Tak se vrhají na slabší. Je to nechutné a nemravné, natahuje to nejodpornější individua, a na to jsou nabaleny bandy mizerů z řad právníků a exekutorů. Například právnickou partu Sokol - Brož - Novák, platíme skrze jízdné my ze svých jízdenek, a nikoliv málo. Tato mafie by zavedením nového systému přišla o zisky, proto je nutno, abychom jim my občané řekli své NE! A k tomu vede jen přímá demokracie.

L. Wellner 6.12.2013 19:40

Re: Revizoři jsou mizerná pakáž

Asi stále nechápete podstatu mého návrhu. Znovu upozorňuji, že navrhuji normálně zaplatit jízdné, čímž splním svou "smlouvu vůči dopravnímu podniku", svou občanskou povinnost zaplatit za službu a budu mít čisté svědomí, že nejsem černý pasažér. Ovšem nikde není mnou podepsáno a odsouhlaseno, že jsem povinen kdejakému otrapovi, podle mne naprosto nekompetentnímu, cokoliv ukazovat. Proč do toho montujete socialismus, to nevím. Tím by se prokázala zbytečnost revizorů.

Ovšem jsme v Čechách. New York to řeší jednoduše - bez jízdenky se třeba do metra prostě nedostanu. A žádný darmojed mne tam neotravuje. Taky to mohu postavit tak, že jako občan nejsem povinen živit ze svých daní nějaké drzé a neomalené pitomce. A to, čemu se říká zastupitelská demokracie, je omyl a slepá ulička, jejíž zkažené ovoce nyní sklízíme. Dříve nebo později si okolnosti vynutí přímou demokracii, tedy systém, kde občan bude rozhodovat o svých věcech sám a bude také za svá rozhodnutí odpovídat.

-. Zip 6.12.2013 17:57

Re: Revizoři jsou mizerná pakáž

jestli jsem jeden z těch nebo něch je irelevantní, o tom se debata nevede. Ale abych velkoryse přešel vaši snahu odvést debatu osobním směrem, odpovím: nejsem z těch, právě naopak. Proto se mi příčí reagovat na jednu nespravedlnost nespravedlností jiných. Svým způsobem je to rozdíl mezi demokracií a anarchií. Právo na stávku existuje, ale má svá pravidla a ač je neznám, jsem dost přesvědčen, že toto mezi ně nepatří. Při nastoupení do prostředku MHD jste s nimi uzavřel smlouvu a jste povinen respektovat přepravní pravidla. Pokud nejste ochoten, máte plné právo onu smlouvu neuzavřít (= nepřepravovat se MHD).

To vaše vyvození je dost kostrbaté. Podle téže logiky se za socialismu kradlo. "Všechno je přece vše, tak já svůj díl z této stavby jen vezmu a postavím z toho vlastní dům."

Pokud se vám nelíbí, jak magistrát v DP "vládne", máte plnou možnost udělat z toho volební téma a volit toho, kdo bude vládnout jinak. Říká se tomu tuším zastupitelská demokracie.

L. Wellner 6.12.2013 16:45

Re: Revizoři jsou mizerná pakáž

Já nepletu nesouvisející věci, zato vy neumíte číst. napsal jsem jasně, že stávkující cestující normálně zaplatí, ale že se pouze revizorovi nevykáže s poukazem na stávku. Vy jste asi jen jeden z těch, co je jim fuk, jaká bezpráví se dějí. Abyste si uvědomil pár souvislostí, které Vám asi nedocházejí. Dopravní podnik podléhá Magistrátu HMP a ten je tu (de iure) jako nástroj občana pro správu záležitostí občanů, žádná samovládná jednotka nebo soukromá firma. Takže ten, kdo by měl co nejvíce do věcí veřejné dopravy mluvit,m je právě občan - cestující. DP je tu službou, kterou si platíme ze svých daní, a nechci platit nějaké zlodějské parazity. Ale to je asi nad Vaše chápání.

-. Zip 6.12.2013 15:38

Re: Co by se stalo s člověkem

Ano a bohužel se to i občas děje. Chtělo by to, aby černý pasažér pokutu verfikoval. To se sice děje podpisem, ale jak se pozná, kdo udělal daný klikyhák?

-. Zip 6.12.2013 15:37

Re: Revizoři jsou mizerná pakáž

Akorát pletete nesouvisející věci.

Že konkrétní lidé z DP někoho okrádají, nedává nikomu právo jezdit načerno. To jako bych měl právo vám vykrást byt, protože vy jste např. kradl v samoobsluze.

Stávkovat jistě můžete. Ale ne tím, že budete jezdit načerno. Jezděte autem, taxíkem, na kole, choďte pěšky a nevyužívejte služeb DP.

J. Kuka 3.12.2013 19:02

Idealni...

Ted by bylo idealni , aby ten clovek zazaloval zamestnavatele toho revizora , cili dopravni podnik o par set tisic kvuli komplikacim a dusevni ujme . Tohle by parkrat probehlo a DP by si sam mezi revizory udelal poradek . V nynejsi situaci ho k tomu totiz nic nenuti . ( podobne to funguje na zapade )

R. Langer 3.12.2013 11:08

Re: My komunisti

Tak to vám opravdu upřímně věřím, soudruzi!

J. Čížek 2.12.2013 6:42

Re: Mam za to, ...

Také si říkám, že středověké tresty by v mnoha případech neuškodily! Například i v oblasti krádeží, zvláště těch opakovaných.

Z. Veselý 1.12.2013 19:34

Re: Co by se stalo s člověkem

Podpis od kontrolovaného se samozřejmě při udělování pokuty vyžaduje.

Asi tam ten revizor něco načmáral sám.

Z. Veselý 1.12.2013 19:32

Re: Občas si říkám, zda nekdo zkusil uvažovat

Tak jízdenky jsou v Praze v podstatě dvě: 24 Kč za 30 minut, 32 Kč za 90 minut. Přičemž doba jízdy visí na každé zastávce. To mi zas tak složité nepřijde.

Ale bezplatné jízdné v MHD by samozřejmě být mohlo, protože stejně tržba z něj pokrývá jen 25% nákladů a nějaké procenta stojí i ten tisk a distribuce jízdenek.

D. Mateju 1.12.2013 15:57

Mam za to, ...

... ze podobnym lidskym zrudam, jako je tenhle revizor, by mel za trest nekdo zlamat obe ruce a nohy, aby ho uz nikdy nic podobneho nenapadlo.

D. Stirský 1.12.2013 11:46

Občas si říkám, zda nekdo zkusil uvažovat

o bezplatné MHD v Praze. A nebo o velmi nízkém a jednoduchém jízdném. Nedávno se mne kdosi ptal, jakou jízdenku si má koupit. Já, jako majitel OC, jsem mu to poradit neuměl. Když se podíváte do aut třeba na magistrále, tak z 90 % tam sedí jeden člověk. Pak budujeme molochy jako Blanku a stejně to nebude poznat.

j. kříž 30.11.2013 22:32

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

soud řekne na základě nějakých podkladů jo dluží exekutor pak vleze k vám k vašim příbuznejm a i kamarádům proč ?? no protože může a proč může, to nechám na vás

J. Novák 30.11.2013 20:12

Pan Pachner

měl kliku, že výjimečně narazil na na slušného soudce. Jak je všeobecně známo, tak tito lidé naprosto běžně nadržují revizorům ....

P. Boublíková 30.11.2013 19:12

Re: Co by se stalo s člověkem

Ano, je lepší revizorovi OP nedávat. Podle mého názoru je jeho pravomoc zjišťovat osobní údaje pochybná, pokud je pokuta zaplacena na místě. Pokutový lístek si může strčit za kloubouk a ať si tam napíše, co chce.

P. Boublíková 30.11.2013 19:09

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

Prosím vás, a kdo pošlen exekutora do baráku, když ne soud? Věřitel ho tam poslat nemůže. To si asi pletete exekutora s nějakým vymahačem dluhů.

P. Balcar 30.11.2013 18:33

Přiměřenost

Už ombudsman konstatoval, že náklady na vymáhání a odměna exekutora by měly být přiměřené a úměrné k vymáhané částce. "Vyrobit" z vymáhaných několikaset víc jak 20-ti násobek je legistlativně posvěcená lichva. A to už vůbec nemluvím o tom, že se tak nějak přeskakuje pokus o vymožení dlužné částky samotným DP zasláním upomínky, protože to by nebyl žádný byznys pro spřátelené exekutorské kanceláře.

O. Pola 30.11.2013 17:31

Re: organizovaný yločin

To ze je ten revizor gauner je jasne, to ze ale podnik posila exekutory za neplatici, na tom nic spatneho nevidim.

KDybych prodaval zbozi nebo sluzby a mel neplatice co mi ukazuji prostrednicek, kdykoliv bych se s nimi snazil dohodnout splaceni pak bych na ne bez soucitu tez poslal revizora, protoze neplatic slape po mych pravech bez zjevneho duvodu. Soucit bych rychle potlacil.

NEjvice placicich neplaticu je tech, co prave ukazovali dlouho prostrednicek a pak se jim doma objevili blbecci a chteli 20000, ale o tom jak se podniku do te doby vysmivali uz vetsinou nemluvi.

To jen tak pro uplny obrazek, kazda mince ma dve strany.

J. Stejskal 30.11.2013 17:16

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

Ne, to opravdu nejsem. Ale znám jednoho, ještě z té staré školy, co u nich byl. Tahle nová krev jsou prý agresívní pitomci z venkova, co přijeli nadělat do Prahy peníze. Jsou prý více procentuálně zainteresovaní, než byli ti dříve. Před tím to bylo tak, že revizoři také měli provize z pokut, ale až potom, co byly zaplaceny. Takže také mockrát nedostali nic. Ale v podstatě ani teď revizoři pravomoci nemají žádné. Ke všemu si musí volat policii a ta na ně ve většině případů kašle. Takže pouštějí hrůzu.

F. Matousek 30.11.2013 15:44

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

pane Stejskale, jak vás tu ctu, nejak se tech revizoru moc zastáváte. Asi budete jeden z nich.

F. Musil 30.11.2013 14:29

oprava

Omlouvám se za překlep v nadpisu.V rozhořčení jsem jej přehlédl.

F. Musil 30.11.2013 14:27

organizovaný yločin

Dovoluji si poznamenat asi toto:Považuji spojení Dopravního podniku s exekutory za zločinecké spiknutí.Nejsem ochráncem černých pasažerů. leč částky ,které jsou po čase nuceni platit exekutorům odporují dobrým mravům.A to je řečeno velni slušně.Kdo porušuje pravidla má býti potrestán, potud souhlas.Je však trestem za jízdu na černo exekuce za 40 a více tisíc.To je státem posvěcená lichva.A je vcelku jedno z kterého prstu tuhle částku vycucají.A to co je popsáno ve výše uvedeném článku je markantní doklad toho, jak věc nesmí fungovat.Podnik si není schopen obhájit svá práva a deleguje tato na zločineckou organizaci.A tato, bez nalosti věci, viz výše, pokutuje nevinného člověka.To je možné snad jen v Kongu .Takto si funkci právního státu nepředstavuji, i když mi mohou někteří tvrdit, že je, formálně, vše v pořádku.Svého času se revizoři domáhali statutu veřejného činitele.No ,to by dopadloZdravím všechny odpůrce této zrůdné praxe.

J. Tínek 30.11.2013 13:56

Co by se stalo s člověkem

který by se stal obětí revizora, a neuměl by si najít svědky na to, že on to nemohl být ? Takže kterýkoliv občan této země se může stát obětí revizora, stačí, když si revizor zjistí data z OP  ? Proč se nevyžaduje podpis toho občana na pokutový lístek?  Opět další ukázka ,jak lze okrást občana o peníze..

J. Stejskal 30.11.2013 13:06

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

Vidíte a já myslel, že je řeč o revizorech.

j. kříž 30.11.2013 13:05

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

no tak exekutor vám klidně vleze do baráku bez soudního příkazu a obrátí vám ho naruby i na základě blbostí vycucaných z prstu

V. Hák 30.11.2013 12:51

Re: Z titulku vyplývá,

ano byl spravedlivě odsouzen -)

J. Stejskal 30.11.2013 12:41

Re: dřív byl ten nevětší odpad povl a žumpa

No, oni skoro žádné pravomoci nemaji. Nebo myslíte, že bití pasažerů umožňuje přepravní řád?


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...