Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drábkův výrok naštval ODS: 'Ať škodu za sKarty zaplatí sám'

Česko

  10:00
PRAHA - Exministr Jaromír Drábek (TOP 09) se i po odchodu z ministerstva práce vyjadřuje k projektům, na kterých se podílel. V neděli prohlásil, že "sKartu by měli zaplatit ti, kteří odhlasují její zrušení." Drábek tak reagoval na snahy ODS o zrušení kontroverzního projektu.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek přichází na pražský Úřad vlády, kde 1. října v podvečer jednal s premiérem Petrem Nečasem. foto: ČTK

Připomeňme, že právě za Drábkova působení v čele resortu kritizovaný projekt vznikl. Drábek na post ministra rezignoval po skandálu s IT zakázkami, který šetří policie. Server Lidovky.cz oslovil poslance s otázkou, zda není vyjádření exministra Drábka vzhledem k jeho působení na ministerstvu, které provázely skandály, poněkud troufalé.

ČTĚTE TAKÉ:

Raduan Nwelati (ODS)
"Je to troufalé. Škody by měl zaplatit právě Drábek, tedy ten, zpackal nejen sKarty, ale také způsobil rozvrat celého sociálního systému."

Bohuslav Sobotka (ČSSD)
"U pana Drábka nejsou podobné arogantní výroky nic nového ani překvapivého. O případné náklady by se měly spravedlivě podělit TOP 09 a ODS, které sKarty prosadily."

Karel Schwarzenberg (TOP09)
"Mně se to zdá logické."

Miroslav Kalousek (TOP09)
"Zrušení sKarty by bylo mimořádně nesmyslné. Znovunastartování tohoto projektu po jeho zrušení by celý projekt prodražilo daleko více."

Tomáš Chalupa (ODS)
"Tvrzení je to stejně nesmyslné, jako kdyby za požár byl odpovědný ten, kdo ho uhasil."

Přemysl Sobotka (ODS)
"Pan Drábek by měl zvažovat svá slova, mohl by se dostat do situace, že by mohl platit za chyby na svém bývalém ministerstvu. Někteří politici včetně něj by se měli vrátit na zem a nežít ve skleníku."

Jiří Pospíšil (ODS)
"Výrok pana Drábka je velice zarážející, protože případné rušení sKarty pouze řeší důsledek chybně zpracovaného projektu."

Autor: