Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Luxusní vila uprchlého Krejčíře jde do dražby, rozhodl soud

Radovan Krejčíř u soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř u soudu | foto: Reuters

PRAHA Dražbě majetku uprchlého kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře už nic nebrání. Rozhodl o tom minulý týden Krajský soud v Praze, který potvrdil rozhodnutí o nařízení exekuce kvůli pohledávce za zhruba 50 milionů. Informaci potvrdila mluvčí soudu Zuzana Steinerová. Součástí majetku je i vila v Černošicích u Prahy.

"Krajský soud v Praze rozhodoval 15. března a potvrdil rozhodnutí Okresního soudu pro Prahu-západ," uvedla Steinerová. Pohledávka podle dřívějších informací Exekutorské komory vznikla v jednom z trestních řízení, kdy Krejčíř neuhradil náhradu škody.

Dražit se bude i vila v Černošicích

"Pokud hovoříme o odvolání proti usnesení soudu o nařízení exekuce, nebyl soudnímu exekutorovi výsledek dosud doručen," řekla mluvčí komory Petra Báčová. Obecně se ale podle ní při zamítnutí odvolání stává exekuce pravomocnou a soudní exekutor může ustanovit vhodného znalce, který zpracuje posudek a nemovitost ocení. Poté následuje dražba.

Luxusní sídlo Radovana Krejčíře
Luxusní sídlo Radovana Krejčíře

Báčová již dříve uvedla, že soudní exekutor rozhodl o zajištění nemovitostí Krejčíře zástavním právem a s ohledem na výši pohledávky i o jejich prodeji. Mimo jiné takto postihl i Krejčířovu vilu v Černošicích v u Prahy.

Podle dřívějších informací Lidových novin byl dům oficiálně majetkem Krejčířovy manželky Kateřiny.

V rezidenci je mimo jiné tajná místnost, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště nebo obří akvárium, v němž Krejčíř choval žraloka. O dům, ze kterého Krejčíř před více než sedmi lety policistům při domovní prohlídce utekl, málem přišel už v roce 2011. Tehdy jeho manželka zapomněla uhradit daň z nemovitosti 4 314 korun, a finanční úřad proto dům na několik dní obstavil.

Krejčíř a problémy se zákonem

Dlužník ale může podle Báčové v kterékoli fázi exekučního řízení vymáhanou částku uhradit a k dražbě nemovitostí nesmí dojít. Podmínkou je prokazatelná úhrada celé vymáhané částky před zahájením dražby.

ČTĚTE TAKÉ

Podnikatel Krejčíř je v Česku stíhán v souvislosti s rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činností. V Česku byl odsouzen, zatím nepravomocně, k 11 letům žaláře. Od roku 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam dorazil na falešný pas přes Seychely. Česko žádá o jeho vydání. Krejčíř má problémy se zákonem i v Jihoafrické republice.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...