Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dře jako kůň, obhajuje Nečas statisícové odměny

Jana Nagyová (ODS) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Nagyová (ODS) | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Tajemnice premiéra Jana Nagyová si v loňském roce přišla na statisícové odměny. Podle Petra Nečase si peníze zasloužila, neboť "dře jako kůň". Její odměny prý navíc patřily na Úřadu vlády k nejnižším.

Jana Nagyová dostala loni v lednu včetně osobního hodnocení a příplatkům za vedení plat 83 190 korun. Navíc obdržela ještě odměnu sto tisíc korun.

V březnu se mohla těšit z odměny ještě vyšší. Dostala 190 tisíc korun, přičemž jí v onen měsíc na účet přišlo včetně platu celkem 273 tisíc korun. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Premiér označil pozornost, kterou média věnují výši odměn jeho tajemnice, za mediální lynč. "Moji lidé dřou jako koně. Standardně dvanáct hodin za den. K tomu často i víkend. Ale o platy přece nejde, jde o to, atakovat mé okolí a potažmo mě,“ reagoval pro MF Dnes.

Premiér Petr Nečas

Premiér Petr Nečas

Dodal, že Nagyová přitom nedostala finanční bonusy zdaleka nejvyšší. "V uvedeném období byly její odměny z pěti lidí z top managementu Úřadu vlády druhé nejnižší," podotkl premiér.

Na tiskové konferenci po jednání vlády dodal, že z hlediska Úřadu vlády dostalo v loňském roce odměny v řádu několika set tisíc více než 20 lidí.

"Přesto je zmiňováno jen jedno jméno. Je zmiňováno prostě proto, že je to spolupracovník předsedy vlády, pro nic jiného, to nemá jinou než politickou motivaci," uvedl Nečas. Navíc podle něj média přistoupila ke zveřejnění ukradených osobních dokumentů, čímž "překročila rubikon".

"Vysoké a profesionální nasazení"

Konkrétní úkoly, jejichž splněním si Nagyová zasloužila vysoké odměny, sdělil mluvčí vlády Jan Osúch.

Lednové odměny podle něj získala za náročné zajištění cest do Bruselu, podkladů pro summit NATO či materiálů pro tiskové konference. Podobně to bylo i za březen, kdy přibyly třeba "zásluhy na kvalitním a rychlém zpracování informací pro předsedu vlády ke klíčovým reformám".

Mezi důvody zmínil i "vysoké a profesionální nasazení při organizaci a spolupráci při jednáních, která probíhají mimo stanovenou pracovní dobu".

Splácí hypotéky

Jak vyplývá z katastru nemovitostí, v posledních dvou letech si tajemnice pořídila dva byty v pražských Modřanech, za které splácí hypotéku 6,5 milionu korun. Navíc už od roku 2006 vlastní byt v Řepích, na němž je další, milionová zástava. Měsíční splátky se tak mohou pohybovat v řádu desítek tisíc korun.

PSALI JSME:

O Nagyové se v souvislosti se štědrými odměnami už jednou psalo. Dříve totiž vedla kancelář ministra práce, kterým byl současný premiér Nečas. Na konci jeho tehdejšího angažmá v čele resortu v roce 2010 inkasovala Nagyová 510 tisíc korun. Nečas to tehdy vysvětlil tak, že prý šlo o pololetní prémie a že o nich také nerozhodoval.

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...