Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Druhý pilíř? Mně zbývá jen krematorium, vtipkuje Kubera

Předseda senátu Jaroslav Kubera plánuje návštěvu Tchaj-wanu příští rok. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda senátu Jaroslav Kubera plánuje návštěvu Tchaj-wanu příští rok. | foto: Lidové noviny

PRAHA "Na této legalizované loupeži století se nehodlám podílet," zní jedna z reakcí zákonodárců na otázku serveru Lidovky.cz, jestli se sami zapojí do problematického druhého pilíře důchodové reformy.

Rozsáhlá anketa ukázala, že do nejistého podniku se dokonce nehrnou ani koaliční poslanci, kteří přehlasovali veto prezidenta republiky. Někteří argumentují věkem, někteří odmítají odpovědět. Prý je to příliš osobní otázka.

Souhrnné výsledky ankety naleznete zde:

Jaroslav Lobkowicz, poslanec TOP 09:
"V létě mně bude 71 let, pobírám důchod a kromě toho pobírám důchod německý, kde jsem přes dvacet let pracoval. Kdybych byl mladší, určitě bych do druhého pilíře vstoupil."

Igor Jakubčík, poslanec ČSSD:
"Do tohoto naprosto nesmyslného pilíře bych nikdy nevstoupil a ani nevstoupím."  Stanislav Huml, poslanec ČSSD"Ani náhodou."

Václav Cempírek, poslanec TOP 09:
"To je osobní otázka a nehodlám na ni odpovídat."

Dagmar Zvěřinová, senátorka ČSSD:
"Vaše otázka mě pobavila, dnes se cítím mimořádně mladá, ale druhého pilíře se nezúčastním , při mé věkové kategorii to není moje priorita."

Michal Doktor, nezařazený poslanec:
"Ne, jsem za horizontem efektivity systému."

Tomáš Úlehla, poslanec ODS:
"Jen jak na to budu mít věk."

Adam Rykala, poslanec ČSSD:
"Ne, v žádném případě! Jak bych mohl vstoupit do vlaku, o kterém nevím, kam dojede, když z něj nejde již nikdy vystoupit? Jak mohou lidé v dnešní době, kdy neví, jestli zítra nepřijdu o práci, a už vůbec neví, zda ta, či ona banka nezkrachuje za pět, za deset let, vstoupit do tunelu, ze kterého není cesty zpět? Mohu věřit, že až budu v důchodu, někdy za čtyřicet let, tak z toho získám něco zpět? Tyto obavy z budoucnosti má většina české populace. A já tyto obavy sdílím a nevěřím druhému pilíři důchodové reformy."

Jiří Oliva, poslanec TOP 09:
"Do druhého pilíře vstoupit neplánuji, ale jen a jen z důvodu mého věku. Jinak jej považuji za dobrou věc a všechny moje děti do něho vstupují."

Jaroslava Wenigerová, poslankyně ODS:
"Vzhledem k mému věku nemohu do 2. pilíře vstoupit."

Jiří Čunek, senátor KDU-ČSL:
"Ani náhodou. Druhý pilíř vytváří dojem, že můžeme žít s našetřených peněz a bez dětí. Touto falší hazarduje s našim národem. Jsem pro podporu rodiny a zachování průběžného systému."

Petr Šilar, senátor KDU-ČSL:
"Ne, nemám věk ani chuť."

Antonín Seďa, poslanec ČSSD:
"Do druhého pilíře penzijního systému nehodlám vstoupit a nikomu to nedoporučuji. Od roku 1994 mám penzijní připojištění a v tom hodlám i nadále pokračovat."

Lenka Bubeníková, poslankyně TOP 09:
"Nikoliv, nemám na to ten správný věk."  

Jiří Dienstbier, senátor ČSSD:
"Neplánuji. Na této legalizované loupeži století se nehodlám podílet."

Jiří Štětina, poslanec VV:
"Neplánuji vstoupit do II. pilíře, neboť jsem důchodce a řadu let si připlácím měsíčně nějakou korunu do fondu AXA. Po zkušenostech s penzijním fondem, který zkrachoval, a já jsem tam nechal 'jenom' 6 tisíc, zapomněl jsem totiž dát příkaz na další rok, bych si to moc rozmyslel. Ve státě, kde se organizovaně krade, nelze vyloučit, že tyto 'soukromé fondy' zbankrotují, protože se jim nepodařil podnikatelský záměr."

Petr Vícha, senátor ČSSD:
"Jistěže ne, nejsem debil."

Jaroslav Kubera, senátor ODS
"Pro mne zbývá už jen pátý. Krematorium."

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.