Duben začíná letním počasím

PRAHA První dubnový víkend připomene spíše letní měsíce. Nadcházející volné dny totiž přinesou zatím nejvyšší teploty v letošním roce. V sobotu i v neděli zalije Českou republiku slunce a poslední den v týdnu se rtuť v teploměrech vydrápe až ke 23 stupňům Celsia.

V sobotu bude o něco chladněji. Na většině území zůstanou teploty pod hranicí dvaceti stupňů Celsia. Nejtepleji bude v sobotu v jižních a západních Čechách, kde se mohou tamní obyvatelé těšit až na 22 stupňů.

V neděli se teploty na celém území téměř vyrovnají a denní maxima by měla atakovat zmíněnou hodnotu 23 stupňů Celsia.

Po teplém prvním aprílovém víkendu se však opět o několik stupňů ochladí. v prvních deseti dubnových dnech by se měly nejvyšší denní teploty pohybovat v rozmezí od 10 do 19 stupňů Celsia.

Druhá aprílová dekáda slibuje polojasno a ojediněle déšť nebo přeháňky, postupně bude oblačnosti přibývat a srážky mají být četnější. Nejnižší noční teploty místy klesnou až k nule, denní se budou pohybovat mezi 13 až 19 stupni Celsia.

V poslední třetině měsíce budou přeháňky a déšť padat na většině území. Ojediněle se objeví i první letošní bouřky a slunce se ukáže jen málokdy. Celkově meteorologové očekávají nadprůměrně teplý měsíc s menším množstvím srážek, než je obvyklé.

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.