21. května 2018 14:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dubnový únik fenolu v Děčíně má druhou oběť, zemřel vážně zraněný muž

Fenol unikl z areálu firmy Chemotex v Děčíně - Boleticích (26. dubna 2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fenol unikl z areálu firmy Chemotex v Děčíně - Boleticích (26. dubna 2018). | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

DĚČÍN Dubnový únik nebezpečného fenolu v areálu děčínské firmy Chemotex má druhou oběť. Zemřel nejvážněji zraněný muž, který byl od neštěstí v nemocnici. Potvrdil to mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. První obětí byl muž, který zemřel po převozu do nemocnice v den úniku.

Neštěstí se stalo 26. dubna v areálu Chemotexu. Únik nastal při přečerpávání fenolu. Celkem se nadýchalo látky nebo bylo poleptáno 17 lidí. „Během uplynulého víkendu došlo u pacienta k opakovanému selhávání životních systémů. V důsledku toho se jeho stav prudce zhoršil a muž bohužel zemřel,“ uvedl k úmrtí druhého muže Chrástecký.

Fenol unikl z areálu firmy Chemotex v Děčíně - Boleticích (26. dubna 2018).

Případ vyšetřují krajští kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Příčinu neštěstí policie zatím nezná. „Zadali jsme vypracování odborných znaleckých posudků z oboru zjišťování příčin průmyslových havárií,“ řekla již dříve krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Jak dlouho vyšetřování potrvá, nechtějí policisté zatím odhadovat.

Případem se zabývá také Státní úřad inspekce práce. Fenol, který při zásahu kůže může způsobit velmi vážné poleptání, do kanalizace ani povrchových vod neunikl a nedostal se ani mimo chemičku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz