29. dubna 2019 13:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Důchodce, který střílel ve vinohradské nemocnici v Praze, zemřel ve vazbě

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Ve vazební věznici minulý týden zemřel čtyřiasedmdesátiletý muž, který v první polovině března střílel ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. V pondělí to sdělil pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Muž postřelil dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Jeden z nich na následky zranění zemřel. Policie muže obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu, nyní stíhání zastaví. Na informaci upozornil server Blesk.cz.

„Mohu potvrdit, že minulý týden podezřelý muž zemřel. Z tohoto důvodu dojde v nejbližší době k zastavení trestního stíhání,“ uvedl Daněk. Muži hrozilo v případě odsouzení až dvacetileté vězení či výjimečný trest. Podle Blesku byl v pankrácké vazební věznici.

Událost se odehrála 8. března po 23:00 na hematologické klinice. Útočník postřelil dva spolupacienty, podle svědka je střelil do hlavy, protože mu vadili. Jeden z nich, pětašedesátiletý muž, později zemřel. V nemocnici byl kvůli onkologickému onemocnění. Pacient, který vyvázl z lehčím zraněním, měl při incidentu štěstí, protože útočník střílel pod takovým úhlem, že se střela odrazila od lebky, uvedl zdroj. 

Podle policejního mluvčího pak útočníka odzbrojily zdravotní sestry. Útočník byl zadržen, soud ho poslal do vazby. Po zadržení střelec odmítl vypovídat. Zbraň vlastnil legálně.

ČTK