1. září 2014 18:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Důchodce jezdil z Prahy do Berouna a maloval na domy hákové kříže

Policie- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie- ilustrační | foto: Lidovky.cz

BEROUN Policisté dopadli muže, který podle nich v Berouně delší dobu maloval hákové kříže na fasády domů. Jde o osmasedmdesátiletého důchodce z Prahy, jenž ve městě pravidelně navštěvoval své známé. Hrozí mu až tři roky vězení, sdělila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Senior se podle ní k činům přiznal. "Motivem jeho jednání bylo vyjádření nesouhlasu se současnou politickou situací v naší zemi," uvedla mluvčí. Muže podle ní čeká přezkoumání duševního stavu.

Hákové kříže se na zdech berounských domů objevovaly tři roky a policie kvůli tomu sestavila zvláštní tým, který měl pachatele vypátrat. Muž si pro své výtvory vybíral místa přímo na náměstí v Berouně a v jeho přilehlých částech.

Policisté si byli od počátku jisti tím, že nejde o dílo extremistické skupiny, ale jednotlivce. Na konci minulého týdne muže dopadli přímo při činu, když opět maloval hákový kříž na fasádu domu poblíž náměstí.

Senior se podle Pučelíkové v minulosti nedopustil žádného protiprávního jednání. V nejbližších dnech bude obviněn z dvou trestných činů, a to z poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Lidovky.cz, ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.