Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Duda bude lízat led, soptil Nedvěd

Statistiky a ohlasy na zápasy 4. kola hokejové O2 extraligy

Tradiční boj do poslední minuty. Pražské derby bylo v závěru plné emocí. Domácí Sparta před téměř plnou halou ale vedení nad Slavií udržela.

Sparta-Slavia 4:3

PRAHA Slavia si tak připsala první porážku v sezoně, přestože vstřelila na soupeřově ledě první gól. K obratu Sparty ale zavelel střelec Petr Ton. „Na konci jsme se trochu báli o výsledek,“ přiznal Ton.

Ve druhé třetině mohl vstřelit druhý gól. Na konci úniku zvolil stejně jako v prvním případě blafák do bekhendu, ale neuspěl. „Doufal, že ho překvapím tím, že použiju to samé, ale Adam to evidentně čekal,“ komentoval souboj s gólmanem Svobodou.

Letní posily se začínají Spartě osvědčovat, proti Slavii se trefili Lubomír Vaic a Petr Nedvěd, který opět čelil tvrdým nájezdům soupeře. Včera byl terčem především pro Radka Dudu. „On mě tam dohrál třikrát nebo čtyřikrát, ale ve všech případech to bylo čistě.“

Sparta si mezitím vybudovala tříbrankový náskok, ale v úvodu třetí třetiny dokázali slávisté snížit na rozdíl jediné branky. V nervózním závěru pak Duda trefil Nedvěda u hrazení, ten ztratil přilbu a stíhal soupeře s cílem atak oplatit.

„Chtěl jsem mu dát tělo a on se sehnul. Z toho vznikají zranění kolena. Dřív nebo později se mu to vrátí. Přijede tam vlak a on bude v rohu lízat led,“ varoval Dudu Nedvěd, pro něhož skončil odvetný souboj vyloučením za hru bez výstroje. „Měl krvavý oči, co jsem mohl dělat,“ oponoval Duda. „Když jsem se mu postavil, dal mi krosček do obličeje.“ čtk Branky a nahrávky: 15. P. Ton (Štrba), 21. Vaic (P. Nedvěd), 24. P. Nedvěd (Netík), 29. Langhammer (Jan Hanzlík) - 11. Sup (Micka), 44. Červenka (Sup), 45. Hlavačka (Bednář). Rozhodčí: Rejthar - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:0. Diváci: 11.341. Třetiny: 1:1, 3:0, 0:2.

Č. Budějovice - Zlín 6:1

Branky a nahrávky: 6. Hudec (Toman), 7. V. Hübl (Brabenec), 10. Hřebejk (Toman), 30. Hřebejk (Toman), 53. Kůrka (Šimánek), 53. Veselý (Hudec) - 23. R. Pšurný (Kubiš).

Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Prchal. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 5066. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:0.

Milan Černý (České Budějovice): „Tak jasný výsledek proti Zlínu jsme nečekali.“ Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Budějovičtí nás předčili ve všech herních činnostech.“

Třinec - Pardubice 2:3 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 47. Štefanka (Tomík), 52. Tomík (Štefanka) - 2. Tvrdík (Blažek), 28. Blažek, rozhodující sam. nájezd Pivko. Rozhodčí: Jeřábek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:10. Bez využití. Diváci: 3021. Třinec: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Protože jsme prohrávali už 0:2, jsem v konečném účtování s bodem spokojen.“ Pavel Rohlík (Pardubice): „Konečně jsme se dokázali odrazit a získat jak body, tak se herně zlepšit.“

K. Vary - Litvínov 3:1

Branky a nahrávky: 7. Skuhravý (Dobroň), 46. Jiří Hanzlík (Bílek), 52. Jiří Hanzlík z trestného střílení - 9. Reichel (Bednařík). Rozhodčí: Bolina - Bejček, Svoboda.

Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 3020. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): „Rozhodla trestná střílení. Litvínov ho neproměnil, my ano.“ Petr Rosol (Litvínov): „Utkání se mi nehodnotí moc dobře, asi rozhodla první třetina, v které jsme byli lepší, ale skončila 1:1.“

Znojmo - Vítkovice 1:2

Branky a nahrávky: 4. Erat (Demel) - 24. Köhler (R. Hruška), 35. Marušák (Ujčík).

Rozhodčí: Šindler - Chytil, Bryška. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2675. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0.

Václav Sýkora (Znojmo): „Proti Vítkovicím se nám hrálo těžko. Jsou fyzicky vyspělí a v osobních soubojích byli důraznější." Jan Daneček (Vítkovice): „Bylo to podle našich představ - zajištěná obrana a proměněné brejky."

Kladno - Liberec 0:1

Branka a nahrávka: 7. Plodek (Zíb). Rozhodčí: Minář - Kostka, Lhotský. Vyloučení: 6:9, navíc S. Procházka (Liberec) 10 min.

Bez využití. Diváci: 2808. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0.

Petr Kasík (Kladno): „Nedařily se nám tolik přesilovky, při kterých nám chybělo tolik potřebné štěstí.“ Vladimír Čermák (Liberec): „Zásluhou velké obětavosti hráčů a vynikajícímu výkonu brankáře Hniličky jsme neobdrželi branku.“

Ústí - Plzeň 4:3 sn

Branky a nahrávky: 10. Hašek (Špirko), 34. Janků (Vágner), 44. Pazourek (Janků), rozhodující sam. nájezd Špirko - 20. Šindel (Dvořák), 39. Adamský, 47. Důras. Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4956. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0.

Miroslav Mach (Ústí): „Za klíčovou považuji naší přesilovku pět na tři, ve které jsme inkasovali.“ František Černý (Plzeň): „Nemůžeme být spokojeni, neboť jsme inkasovali góly po chybách.“

14. HC Moeller Pardubice 4 0 1 0 3 8:16 2

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

Události kola

* Pardubice mají první body. Loňský finalista poprvé v nové sezoně bodoval, ale stále je v tabulce poslední.

* Střídání brankářů. Zlínský Igor Murín byl jako druhý gólman nového ročníku střídán. Pod deku si šel sednout po třetí brance.

Hvězdy kola

1. Milan Hnilička (Liberec) -Jako druhý gólman v této sezoně udržel čisté konto.

2. Milan Toman (Budějovice) - Obránce asistoval u třech gólů svého týmu.

3. Tomáš Blažek (Pardubice) - Gólem a nahrávkou pomohl Pardubicím k prvním bodům.