Duel manažerů zvládl lépe Straka

Ještě na jaře se proháněli v NHL, včera už však vedli své nové týmy ve třetím kole O2 extraligy jako hrající sportovní manažeři.

Úspěšnější byl nakonec Martin Straka, jehož Plzeň přestřílela Spartu Davida Výborného.

Plzeň – Sparta 6:4 PLZEŇ Hokejisté Plzně tak díky vítězství nad Spartou mají na kontě maximální počet 9 bodů. Velkou zásluhu na výhře Západočechů měla první formace v čele s Martinem Strakou, která se podílela na pěti gólech svého týmu. Sparta i kvůli tomu prohrála poprvé v sezoně.

Hráči domácího celku chtěli hned od úvodních minut ukázat, že jejich postavení na čele tabulky není náhodné, a už v první minutě se ujali vedení, když Kracíkovu přihrávku zpoza brány usměrnil za Pöpperleho záda Hudec. „Na Spartu jsme měli obrovskou chuť. Věděli jsme, že bude ,plný barák‘ a lidi nás poženou,“ vyprávěl po zápase trenér Plzně Pavel Hynek.

Velkým problémem Sparty byla častá vylučování. Na začátku 11. minuty dostal menší trest obránce Hanzlík a nabídnutou přesilovkou nepohrdl Vlasák, který po Strakově přihrávce zvýšil na 2:0. „Jeli jsme sem s tím, že jsme věděli, že Plzeň je prvních deset patnáct minut nepříjemná. Nepodařilo se nám to přežít a prohrávali jsme 0:2,“ smutnil asistent sparťanského kouče Marian Jelínek.

Zatímco úvod utkání vyšel lépe Plzni, začátek druhé dvacetiminutovky patřil Spartě. Hned ve 24. minutě se jí podařilo vstřelit kontaktní branku, kterou po pěkné Procházkově přihrávce zaznamenal Látal. Pražany však v těchto momentech opět srazila jejich nedisciplinovanost a po několika zbytečných vyloučeních přišla třetí branka domácích, o niž se rychlou dorážkou Fabušovy střely postaral Straka.

Ani za tohoto nepříznivého stavu však Sparta nesložila zbraně. Svěřencům kouče Výborného naopak narostla křídla a během minuty svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Snížil Kratěna, jehož obrana domácích trestuhodně nechala nabruslit mezi kruhy a vypálit přesně mezi Málkovy chrániče. Za necelou půlminutu už bylo srovnáno. Podlešákovo nahození od mantinelu skončilo k údivu všech za zády plzeňského gólmana.

Přestřelka pokračovala i nadále. O minutu později se totiž tvrdou ranou od hrazení prosadil Fabuš a Západočeši opět vedli. Následovala hra ve čtyřech a další gól, tentokráte z hokejky nové posily týmu Pácala. „V půlce zápasu jsme udělali obrat a srovnali na 3:3. Jenže naším vlastním gólem šli hosté do vedení. Po druhé třetině za stavu 6:3 jsme se chtěli ještě pokusit se zápasem něco udělat. ale soupeř měl zápas pod kontrolou. Nedovolil drama,“ litoval Jelínek.

Jeho trenérský protějšek viděl jako rozhodující moment utkání gól Plzně na 4:3. „Vlétli jsme do zápasu, vyšel nám začátek, ale zlom byl za stavu 3:3. Bylo důležité, že jsme dokázali rychle a se štěstím odpovědět. Tam se lámal zápas. Byl to oboustranně parádní hokej a také parádní atmosféra“ liboval Hynek. čtk, giv Branky a nahrávky: 1. S. Hudec (Kracík), 11. Vlasák (Straka, Fabuš), 27. Straka (Fabuš), 29. Fabuš (Benák), 32. Pácal (Fabuš), 37. Straka (Vlasák) - 24. Látal (L. Procházka), 28. Kratěna (Netík), 29. Podlešák (Koreis), 41. Ton z trest. střílení. Rozhodčí: Polák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 11:10, navíc Vojta (Sparta) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 8416 (vyprodáno). Třetiny: 2:0, 4:3, 0:1.

***

Události kola

Nováček se dále trápí. Hokejisté extraligového nováčka z Mladé Boleslavi jsou dále bez bodu. S mistrovskou Slavií včera drželi dlouho krok, ale nakonec jí podlehli 4:5. Mladá Boleslav je tak dále na chvostu tabulky bez jediného získaného bodu. Kladno ztratilo první bod. Hokejisté středočeského týmu poprvé v novém ročníku nebodovali naplno. Třinec dokázal duel s Kladnem dotáhnout do prodloužení, které však už v osmnácté vteřině ukončil Martin Procházka. Ten převzal puk od svého hokejového „dvojčete“ Patery a vypálil nad rameno třineckého gólmana Martina Vojtka.

Hvězdy kola

1. Peter Fabuš (Plzeň) Pomohl 4 body přejet Spartu. 2. Martin Procházka (Kladno) – Brankou a nahrávkou pomohl k zisku dvou bodů nad Třincem. 3. Josef Beránek (Slavia) Třemi body zničil nováčka z Mladé Boleslavi.

14. BK Mladá Boleslav 3 0 0 0 3 5:8 0

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.