Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Důležitější zápasy teprve přijdou

Česko

Nejsem tady od toho, abych někoho káral. Michal moc dobře ví, kde nás tlačí bota a kde je potřeba přidat, říká předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek (46) po utkání se Skotskem.

* Trenér Michal Bílek i po třech zápasech ve funkci stále čeká na vítězství. Věřil jste, že bude mít touto dobou lepší bilanci?

Nejdůležitější je, abychom měli dobrou bilanci v kvalifikaci. Tam musíme uspět. Každý výsledek na mezinárodní scéně je důležitý, ale jsme ve fázi, kdy nás ty nejdůležitější zápasy teprve čekají.

* Jenže porážka ve Skotsku fanoušky moc nenavnadí.

Byl bych radši, kdybychom vyhráli, ale pořád je to jen příprava. Výsledek není optimistický, ale předvedený výkon byl lepší než v listopadu v Emirátech. Já tomu týmu prostě věřím. I tomu, že do začátku kvalifikace bude připravený.

* Co jste na nepříjemný výsledek říkal Bílkovi?

Ani jsme neměli čas to pořádně probrat. Ještě si ten zápas rozebereme, uděláme analýzu. Čeká nás třeba i porada s technickou radou.

* Je už po třech zápasech na týmu znát Bílkův rukopis?

Když máte dva tréninky před zápasem, těžko připravíte tým, do kterého přibylo deset nových hráčů. Takže nějaký rukopis najdete těžko. Ale řekl bych, že kdo zápas ve Skotsku viděl, může být před vzájemnými zápasy v kvalifikaci optimista. A věřím, že i hráči.

* O výsledky teď sice nejde, ale nebojíte se, co přibývající porážky udělají s psychikou hráčů?

Výsledky jsou důležité, ale my si záměrně nevybíráme lehké soupeře. O tom svědčí i fakt, že v příštích dvou zápasech nás čekají Spojené státy a Turecko. Je potřeba těžkými zápasy projít. Výsledek ze Skotska sice není takový, ale pocit, že se posouváme dál, tady je.

* Zbývají tři zápasy. Dovedete si představit, že by český tým šel do kvalifikace bez jediné výhry?

Víte co, přílišné uspokojení škodí. Pamatuji se, jak nás v roce 1977 v kvalifikaci na mistrovství světa v Argentině vyřadilo právě Skotsko, a to jsme byli mistři Evropy. Věřím, že v přípravě hráči získají sebedůvěru... I když je fakt, že tu získáte hlavně dobrými výsledky.

* No právě. Kde tedy český tým momentálně nejvíce tlačí bota?

Jde hlavně o takovou tu důslednost ve všech maličkostech. Třeba v obranné fázi nebo při proměňování šancí. Ve velkých zápasech může být jen jedna za zápas a tu musíme umět využít. Ale přístup hráčů je dobrý. I oni cítí, že budeme ještě silnější a v kvalifikaci máme šanci uspět.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!