Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dům, byt i pozemky. Majetek europoslance Ransdorfa jde do dražby

Miloslav Ransdorf. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslav Ransdorf. | foto: Lidové noviny

PRAHA Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf si musí hledat nové bydlení. Na červen totiž soudní exekutorka ohlásila dražbu jeho nemovitostí. Ke koupi bude mimo jiné jeho dům a byt v pražských Záběhlicích. Europoslanec dluží třem věřitelům celkem 17 milionů korun.

"Občanský soudní řád v platném znění nařizuje dražební jednání," píše se v usnesení Exekutorského úřadu Praha 2, které mají Lidovky.cz k dispozici. Dražba se odehraje v budově úřadu, termín je stanoven na 26. června.

Ransdorf však tvrdí, že dříve než k dražbě dojde, dluhy splatí. "Vše bude uhrazeno," napsal v reakci pro Lidovky.cz.

V tomto domě v Záběhlicích vlastní Miroslav Ransdorf byt.

V tomto domě v Záběhlicích vlastní Miroslav Ransdorf byt.

Dům Miroslava Ransdorfa v pražské Libuši.

Dům Miroslava Ransdorfa v pražské Libuši.

Do dražby jde jeho dům a byt i s příslušenstvím a několik pozemků. Podmínkou koupě je, že si zájemce musí pořídit vše dohromady. "Podle znaleckého posudku činí výsledná cena nemovitostí po zaokrouhlení částku ve výši 2 300 000 korun," píše se v usnesení. Dražba začne na vyvolávací ceně 1 533 400 korun.

3 + 7 + 7 = 17 milionů

Peníze utržené z prodeje Ransdorfových nemovitostí půjdou na splacení dluhu ve výši přes tři miliony korun, kterou má europoslanec vůči zkrachovalé ostravské kampeličce Unibon. Ta je jednou ze tří věřitelů, kteří po něm splacení dluhůž ádají.

PSALI JSME:

Kromě Unibonu dluží Ransdorf také někdejšímu příteli Vratislavu Šlajerovi. V roce 2003 si od něj půjčil 700 tisíc na stavbu svého domu. Částku však nesplatil stejně jako domluvené navýšení na milion před čtyřmi lety. Šlajer nyní vymáhá i penále a celková suma se vyšplhala už na sedm milionů korun.

Další peníze dluží europoslanec podnikateli Miroslavu Branovi. Podle směnky, která se objevila před rokem v dubnu, mu má zaplatit sedm milionů.

Celkem tak Ransdorfovy dluhy činí už 17 milionů korun. Na účet mu přitom každý měsíc přichází coby europoslanci minimálně 200 tisíc korun. Do Evropského parlamentu byl zvolen už v roce 2004, o pět let později svůj mandát ve volbách obhájil.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?