Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ďuričko na webu popisuje svoje kontakty

Česko

  15:32
PRAHA - Podnikatel Bohumír Ďuričko, který se má v blízké době začít před soudem zodpovídat ze smrti Václava Kočky mladšího, na internetu popisuje svoje kontakty s politiky i osudný večírek po autogramiádě knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Bohumír Ďuričko ve vazbě. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Bohumír Ďuričko pomocí svých blízkých založil internetové stránky www.duricko.cz, na kterých sděluje světu svoje názory a nechává přetiskovat protokoly z policejních výslechů.

"Se stránkami nemám nic společného. Samozřejmě, že záznamy ze spisu na přání klienta předávám rodině," uvedl Ďuričkův advokát Jan Červenka.

Kdo přesně informace na webu zveřejňuje není zřejmé. Největší zájem by ale o to mohla mít Ďuričkova přítelkyně Lucie Staňková, která podnikateli nedávno porodila dítě. Ďuričkova předchozí manželka se od něj totiž již dříve distancovala.

"Na narozeninách Jiřího Paroubka jsem se především bavil s ministrem financí Kalouskem. Řekl jsem mu, že jsem mu odpustil, že mě vyhnal z Julisky do Příbrami do náručí Starky. (poznámka redakce: Ďuričko vlastnil fotbalový klub Dukla Praha, po přesunu do Příbrami jej prodal kontroverznímu podnikateli Jaroslavu Starkovi). Také jsem si povídal s Walterem Komárkem o budoucí ekonomice po krajských volbách a s Martinem Vlastou (red: velmi blízký spolupracovník Paroubka)," popisuje v policejním protokolu Ďuričko jednu ze společenských akcí.

Vedle Ďuričkovy verze samotného incidentu se v protokolu dají nalézt i další pikantnosti z tragického večera. "Pan Šlajer byl značně opilý. S Václavem Kočkou starším se bavili o sponzorování ČSSD. Kočka řekl, že dal 12 milionů, Šlajer jeden milion. Já jsem na to řekl, že kdybych byl taky kolotočář, tak peníze dám a nezdaněné," tvrdil Ďuričko policistům letošního 22. ledna o posledních momentech, které předcházely konfliktu.

Na zmíněných stránkách ale Ďuričko zveřejnil také velmi podivné prohlášení: "Taktiku boje pro rok 2009 jsem zvolil ve formě kobercových náletů na pozice zla. Abych dosáhl vítězství pravdy, buduji věrné a bojeschopné vojsko, které dle principu šachové partie dá této mafii Kočků a jejich pochopům definitivní mat. Bojovník nemůže být voličem sociální demokracie."

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat