Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dušek k nám nesmí kvůli vlastnímu bezpečí, říká ministr dopravy

Česko

  16:23aktualizováno  17:05
PRAHA - Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek se již nedostane do budovy ministerstva dopravy a generálního ředitelství Českých drah. Přestala mu totiž fungovat přístupová karta.

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy a zároveň náměstek pardubického hejtmana Jaromír Dušek. foto: Lidové noviny

Na případ upozornil server iDNES.cz. Elektronická karta, která mu umožňovala vstup a pohyb po budově, přestala fungovat dnes. "Karta mu byla zablokována, protože není zaměstnancem ani ministerstva ani Českých drah," řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Vstup mu znemožnil přímo ministr dopravy Gustav Slamečka.

"Vzhledem k výrokům pana Duška je to v zájmu jeho vlastní bezpečnosti, mohl by se tady cítit nebezpečně," říká ministra dopravy.

Čtěte více


Podle Hanzelky přestal být Dušek členem vyjednávacího týmu dopravních odborářů, není proto důvod, aby se na ministerstvu pohyboval, jak se mu zlíbí. Pokud do budovy přijde, bude se tam moci pohybovat pouze s doprovodem jako ostatní návštěvy.

Kromě Duška se do společné budovy ministerstva dopravy a generálního ředitelství Českých drah nedostanou další tři odboráři. Jejich volný pohyb po budově si nepřejí České dráhy. "Nejsou to zaměstnanci Českých drah, není důvod, proč by vstup měli mít," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Jedním z odborářů, který se do budovy sám již nedostane, je i Jindřich Berounský, člen Duškova Svazu odborářů služeb a dopravy. "Berounský není zaměstnancem Českých drah," zdůraznil Šťáhlavský. Kromě Berounského přes vrátnici neprojde už ani Jan Kadečka, první místopředseda Svazu odborářů služeb a dopravy, a Jiří Svoboda.

Ostatní odboráři či pracovníci Ředitelství silnic a dálnic se do budovy dostanou bez obtíží.

Autor: