Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dušek: Omluvím se, pokud ministr prohlásí, že není homosexuál

Jaromír Dušek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Dušek | foto: ČTK

PRAHA Odborářský předák Jaromír Dušek své výroky o homosexuálech v čele ministerstva dopravy a železnice ještě vyostřil. Je sice ochoten se za svá slova "omluvit", má však podmínku. Učiní tak pouze v případě, že některý z jím jmenovaných úředníků veřejně prohlásí, že není homosexuál.

"Slibuji, že se mu veřejně za toto pojmenování omluvím," uvedl Dušek v názorovém článku dnešního vydání MF DNES.

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Dušek už dříve v rozhovoru pro LN za homosexuály jmenovitě označil ministra dopravy Gustava Slamečku, šéfa úřadu vlády Jana Nováka a generálního ředitele Českých drah Petra Žaludu.

Čtěte také:

"Za nic jiného se omlouvat nehodlám a spíše budu vyžadovat omluvu pana Slamečky za jeho výroky, které vyvolávají nenávist, a za to, že diskriminuje Duškovy lidi," dodal Dušek.

Reagoval tak na kroky ministerstva dopravy a generálního ředitelství Českých drah, která jemu a jeho třem kolegům zablokovala přístupové karty do společné budovy zmíněných úřadů. Podle Slamečky je to v zájmu Duškovy bezpečnosti.

Čtěte také:

K omluvě Duška už dříve vyzval premiér Jan Fischer a kritizoval ho za vyvolávání nenávistné homofobní atmosféry ve společnosti.

Dušek ale prohlásil, že svůj výrok nemířil proti homosexuálům jako menšině. Homosexuálové mu prý nevadí a má mezi nimi mnoho přátel. Nesouhlasí ale, když někdo zneužívá své sexuální orientace k tomu, aby opanoval vedoucí pozice ve státní správě nebo v managementu Českých drah.

Ministr dopravy Slamečka v pondělí oznámil, že hodlá na Duška podat trestní oznámení z důvodu pomluvy ministerstva dopravy a vlastní osoby.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!