Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

DŮVOD K POSEZENÍ

Česko

Moravská chalupa

Křížkovského 47 v Brně

Připomíná selské stavení, postavené mezi dvěma částmi hotelu Voroněž. Moravská chalupa, která právě dnes slaví narozeniny, je však také zaručeným místem k odkrývání tajů národní kuchyně.

Pivnice s kuželnou, vinný sklípek i Restaurace svatého Urbana, kde denně hraje cimbálovka, jsou jako určené pro klidné posezení. Doporučení? Tatarský biftek na topince jako předkrm, hovězí vývar s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky, k tomu Brněnský drak z vepřové panenky s opékanými brambory a jako zákusek teplý jablkový závin se šlehačkou. To je tip pro dnešní den, kdy toto menu šéfkuchař připraví za 150 korun.

Obvyklého klidu si dnes v Moravské chalupě lidé moc neužijí. V areálu bude od 12 hodin hrát cimbálovka, v 18 hodin vystoupí Naďa Urbánková s Bokomarou a ve 21.45 bude následovat ohňostroj. K tomu všemu bude připravena zabíjačka a další speciality. Od 13.00 do 17.30 bude až k chalupě v intervalu 1,5 hodiny jezdit zdarma z Malinovského náměstí parní tramvaj Caroline a už od 11.45 z Mendlova náměstí historický autobus.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...