Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

DŮVOD K POSEZENÍ

Česko

U Královny Elišky

Mendlovo náměstí v Brně Jak jdou k sobě gotická sklepení a doutníky? Ve vinárně U Královny Elišky snadno. V nejhlubším místě podzemí starobrněnského kláštera, kde se nachází rozlehlá vinotéka, se totiž objevil i nový prvek: největší samostatně stojící humidor neboli skříň na doutníky v Brně! Zájemci tak v romantickém prostředí najdou kromě vína také na čtyřicet druhů doutníků uložených v ideálním prostředí. „Pořídili jsme ho, přestože prostředí tady je pro doutníky téměř ideální,“ tvrdí jeden z manažerů vinárny Leonard Walletzký.

Podzemní prostory vinárny jsou jedním z nejtradičnějších míst. S až 25 metry skály nad hlavou v nich mají lidé zaručený klid od výdobytků moderní techniky, který dokáže vyplnit místní kapela tradičními moravskými písničkami. Vína v nabídce snad ani není radno počítat, zájemci si mohou vybrat i podle doporučení místních odborníků. A podnik nyní mohou mít i milovníci mincí, nechali si tam vyrazit vlastní sérii pamětních mincí ze zlata. První kolekce je již vyprodaná, další se chystá.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...