Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Langera upozornily odposlechy olomouckých policistů. Jde i o Dopitův hokejový klub

Česko

  9:06
PRAHA - Na základě telefonických odposlechů mezi olomouckými policisty, jež zachytil ÚOOZ, zazvonili v úterý ráno na exministra vnitra Ivana Langera příslušníci protimafiánského útvaru. Odposlechnuté rozhovory nasvědčují, že se Ivan Langer snažil zasahovat do dění na Olomoucku.

Policisté přivezli 13. října večer do Olomouce Ivana Langera. foto: ČTK

Ivan Langer ukončil svou politickou kariéru v roce 2010 a stáhl se do ústraní. Na svém rodném Olomoucku byl nicméně do politiky nestále zapojen. Z rozhovorů mezi olomouckými policisty, které ÚOOZ má k dispozici vyplývá, že se Ivan Langer například podílel na výběru nového šéfa městské policie, kdy hledal “vhodného protikandidáta”. Dále prý předával hejtmanovi olomouckého kraje Jiřímu Rozbořilovi policejní informace.

Podle deníku Neovlivni.cz, který se rámcově seznámil s obsahem jedenáctistránkového povolení k domovní prohlídce, není případný trestný čin specifikován. Zda má policie další důkazy proti bývalému ministrovi, není jasné.

Detaily z vyšetřování policie tají, potvrdila pouze spuštění akce. K případu se odmítl vyjádřit i Langerův advokát Tomáš Sokol: ,,Nemám svolení klienta,” tvrdil.

Elektrárna Ševětín

ÚOOZ se o Langera zajímal dlouhodobě, především kvůli finančním převodům spojených s fotovoltaickou elektrárnou v jihočeském Ševětíně. Podle informací Neovlivni.cz jeho úterní zadržení a domovní prohlídka souvisí pouze s aktivitami olomouckých bezpečnostních složek.

ÚOOZ se rovněž začal zabývat vyšetřováním regionálních zakázek v Olomouckém kraji. Ať už jde o údajné finanční machinace v extraligovém hokejovém klubu HC Olomouc (ten vlastní naganský šampion Jiří Dopita), financování jednoho z regionálních aquaparků či výstavba jezdeckého klubu.

Podle kriminalistů se policisté scházeli v olomoucké kavárně Cafe Delux.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!