14. října 2015 9:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Langera upozornily odposlechy olomouckých policistů. Jde i o Dopitův hokejový klub

Policisté přivezli 13. října večer do Olomouce Ivana Langera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté přivezli 13. října večer do Olomouce Ivana Langera. | foto: ČTK

PRAHA Na základě telefonických odposlechů mezi olomouckými policisty, jež zachytil ÚOOZ, zazvonili v úterý ráno na exministra vnitra Ivana Langera příslušníci protimafiánského útvaru. Odposlechnuté rozhovory nasvědčují, že se Ivan Langer snažil zasahovat do dění na Olomoucku.

Ivan Langer ukončil svou politickou kariéru v roce 2010 a stáhl se do ústraní. Na svém rodném Olomoucku byl nicméně do politiky nestále zapojen. Z rozhovorů mezi olomouckými policisty, které ÚOOZ má k dispozici vyplývá, že se Ivan Langer například podílel na výběru nového šéfa městské policie, kdy hledal “vhodného protikandidáta”. Dále prý předával hejtmanovi olomouckého kraje Jiřímu Rozbořilovi policejní informace.

Podle deníku Neovlivni.cz, který se rámcově seznámil s obsahem jedenáctistránkového povolení k domovní prohlídce, není případný trestný čin specifikován. Zda má policie další důkazy proti bývalému ministrovi, není jasné.

Detaily z vyšetřování policie tají, potvrdila pouze spuštění akce. K případu se odmítl vyjádřit i Langerův advokát Tomáš Sokol: ,,Nemám svolení klienta,” tvrdil.

Elektrárna Ševětín

ÚOOZ se o Langera zajímal dlouhodobě, především kvůli finančním převodům spojených s fotovoltaickou elektrárnou v jihočeském Ševětíně. Podle informací Neovlivni.cz jeho úterní zadržení a domovní prohlídka souvisí pouze s aktivitami olomouckých bezpečnostních složek.

ÚOOZ se rovněž začal zabývat vyšetřováním regionálních zakázek v Olomouckém kraji. Ať už jde o údajné finanční machinace v extraligovém hokejovém klubu HC Olomouc (ten vlastní naganský šampion Jiří Dopita), financování jednoho z regionálních aquaparků či výstavba jezdeckého klubu.

Podle kriminalistů se policisté scházeli v olomoucké kavárně Cafe Delux.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz