Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dva brigádníci technických služeb zemřeli při požáru

Česko

  7:34
BLATNÁ - Dva lidé zemřeli při požáru v areálu technických služeb v Blatné. Další čtyři lidé stačili před ohněm utéct do bezpečí. Hasiči požár zlikvidovali. Oběťmi jsou dva brigádníci, kteří pomáhali s údržbou zeleně u technických služeb, řekl starosta Josef Hospergr. Oheň vzplál pravděpodobně při dolévání benzinu do sekaček na trávu. Příčinu požáru vyšetřují policisté.
Hasiči (ilustrační foto)

Hasiči (ilustrační foto) foto: Lidové noviny

Požár v Čechově ulici byl na operační středisko hasičů nahlášen v 06:15.

"Je to dílna na údržbu zeleně technických služeb, jednalo se o požár dílny v celém rozsahu včetně střechy. Bohužel po lokalizaci byla na místě nalezena dvě mrtvá těla," řekl ČTK velitel zásahu hasičů Petr Polívka. Původní informace hovořily o požáru plynové kotelny, která je rovněž v areálu technických služeb.

"Požár oddělil zřejmě možnost úniku dvěma mladým pracovníkům, kteří tam zůstali a byli usmrceni," popsal Hospergr. Byli to vysokoškoláci, kteří pomáhali s údržbou zeleně. Město nyní zvažuje způsob pomoci rodinám obětí.

Podle Polívky se právě díky rychlému zásahu hasičů požár nerozšířil z dílny na těsně sousedící kotelnu. Požár hasiči uhasili během několika minut.

"Podařilo se dostatečně včas zastavit plyn do této kotelny. Vlastní provoz kotelny nebyl tímto požárem nijak dotčen. Je reálný předpoklad, že po skončení vyšetřování bude kotelna nadále v provozu," doplnil starosta.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat