26. února 2019 8:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva Britové údajně pobodali českou ochranku španělského baru, měli nože a mačetu

Turistické letovisko Benidorm ve Španělsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turistické letovisko Benidorm ve Španělsku. | foto: Wikimedia/Diego Delso

Benidorm (Španělsko) Dva britské turisty v úterý čeká soudní jednání kvůli útoku na dvojici zaměstnanců nočního baru v rušné čtvrti španělského přímořského letoviska Benidorm. Britové podle španělských médií na členy ochranky baru zaútočili poté, co se muži pokusili ukončit jejich vzájemnou potyčku. Jednou z obětí byl Čech, uvedla média.

Britové se podle policie v noci na pondělí pustili do vyhazovačů baru Beachcomber ve čtvrti označované kvůli oblibě mezi turisty z ostrovů za Malou Anglii. Když se muži původem z Česka a Rumunska pokusili vyřešit jejich konflikt, vytáhli na ně turisté nože a členové ochranky museli být převezeni do nemocnice. Jeden z nich musel být kvůli zranění břicha umístěn na jednotku intenzivní péče, druhý má pobodaný hrudník. Podrobnosti o jejich stavu nejsou známy.

Policie mužům ve věku 20 a 21 let kromě nožů zabavila i mačetu. Soud by v úterý měl rozhodnout, zda budou Britové vyšetřováni na svobodě nebo zůstanou ve vazbě. Jednomu z nich hrozí obvinění z pokusu o vraždu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ KONTROLOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz