3. května 2019 18:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrtelná nehoda u Kubovy Huti zavřela hlavní tah do Německa, čelně se srazily passat a polo

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Kubova Huť (Prachaticko) Dva mladíci zemřeli při dnešní nehodě dvou aut na silnici I/4 u Kubovy Huti na Prachaticku. Hlavní tah z jižních Čech do Německa bude do noci zavřený. Řidiči musejí objet místo přes Prachatice, Volary a Strážný.

V místě se čelně srazily Volkswageny Polo a Passat. „Řidič pola pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Nezvládl svůj vůz a srazil se s passatem,“ vysvětlil krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. 

Oba mladí muži ve věku kolem 20 let, kteří nehodu nepřežili, byli v polu. Jeden jej řídil a druhý byl spolujezdec. Řidič passatu utrpěl zranění. řekl 

Tento týden je to v kraji druhá smrtelná dopravní nehoda. Po srážce s osobním autem zemřel 30. dubna v Jindřichově Hradci cyklista. Od začátku roku zemřelo na jihočeských silnicích včetně dneška 20 lidí.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.