25. července 2019 16:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva muži čelí obžalobě za přepadení pumpy a vraždu čerpadlářky v Nelahozevsi

Záběry přepadení benzinky v Nelahozevsi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběry přepadení benzinky v Nelahozevsi. | foto: reprofoto Youtube/Policie ČR

Mělník Státní zástupce obžaloval kvůli loňskému přepadení benzinové pumpy v Nelahozevsi na Mělnicku dva muže. Jeden má být souzen za vraždu čerpadlářky a nedovolené ozbrojování, druhý za loupež, uvedla ve čtvrtek Česká televize. Podle dřívějšího vyjádření policejní mluvčí Vlasty Suchánkové podezřelým hrozí až deset, respektive až 20 let, případně výjimečný trest.

Tragédie, která vyvolala velkou pozornost veřejnosti, se stala loni v noci na 3. prosince, kdy maskovaní muži ve věku 26 a 32 let vtrhli na čerpací stanici. Jeden měl krátkou střelnou zbraň, kterou zastřelil osmapadesátiletou čerpadlářku. Lupiči odcizili pokladnu s 10 000 korunami, tři kartony cigaret a další drobnosti za zhruba 20 000 korun.

Kriminalisté zadrželi podezřelé v polovině ledna, mladšího v Kralupech nad Vltavou a staršího ve Vojkovicích na Mělnicku, přičemž druhého z nich obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy a nedovoleného ozbrojování. Oba muži skončili ve vazbě, kde jsou i nyní.

Nespočet hořících svíček, položené růže a věnce. Lidé uctívají památku...
Záznam vraždy na čerpací stanici v Nelahozevsi.
Připravujeme podrobnosti
ČTK

Najdete na Lidovky.cz