Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dva muži lákají děti na sladkosti a do auta

Česko

BRNO Třináct případů obtěžování dětí na jižní Moravě evidují za poslední dva týdny kriminalisté na jižní Moravě. Podle všeho se jedná o dva muže, jejich metody, jak děti nalákat k sobě, jsou ale podobné.

Zatím neznámí muži si nejčastěji vybírají školáky ve věku od šesti do třinácti let. Nabízejí jim cukrovinky, popřípadě odvoz domů. „Pokoušejí se je vlákat do vozidla nebo je pronásledují,“ upřesnila policejní mluvčí Andrea Straková. Zatím měly všechny pokusy ale dobrý konec, dětem se podařilo včas utéct.

Případy obtěžování jsou hlášeny téměř ze všech okresů kraje, například ze Znojemska, z Velkých Pavlovic na Břeclavsku, muž s černými vlasy obtěžoval děti na Hodonínsku. Kriminalisté navíc stále vyšetřují případ, který se stal loni v listopadu v Ořechově u Brna, kde muž strčil do auta holčičku.

***

Záhadní pedofilové podle policie

* Muž z Hodonínska má černé kudrnaté vlasy, je mu 30 až 40 let a nad okem má červenou skvrnu. Mluví česky, na sobě měl černou koženou bundu s červenými pruhy na rukávech.

* Muži z Břeclavska je mezi 36 a 40 lety, má hnědé oči, černé krátké vlasy a pod rtem tmavý knír. Měl výraznou červenou šálu.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: