Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
5. října 2017 18:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva policisté v civilu údajně v Plzni napadli řidiče auta

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: ČT

PLZEŇ Dva policisté v civilu údajně v druhé polovině září v Plzni napadli řidiče, který je blikáním upozornil na jejich agresivní jízdu v civilním voze. Řidiče z Karlovarska s autem předjeli, donutili ho k zastavení a prý se zbraní v ruce šli k němu. Údajně ho udeřili do obličeje a stále na něj mířili zbraní.

Médiím to ve čtvrtek řekl právník napadeného muže, který podal na policisty trestní oznámení. Policie případ prověřila a věc postoupila ke kázeňskému řízení, napadený řidič dostal omluvný dopis, píše web blesk.cz.

Událost se stala v Plzni na výpadovce směrem na sídliště Lochotín. Černý mercedes se dvěma policisty v civilu se v místě, kde je silnice zúžená kvůli stavbě, snažil zprava podjet dodávku. To se nelíbilo řidiči dalšího auta a na mercedes zablikal světly. Policisté nato na palubní desce svého vozu pustili maják.

05.října 2017 v 19:45, příspěvek archivován: 05.října 2017 v 19:47

VIDEO: Dva policist? v civilu v Plzni zastavili auto, jeho ?idi? je upozornil na agresivn? j?zdu. Se zbran? v ruce se ho pak sna?ili dostat z auta. https://t.co/jNXjlqisZA

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Dva policisté v civilu v Plzni zastavili auto, jeho řidič je upozornil na agresivní jízdu. Se zbraní v ruce se ho pak snažili dostat z auta. https://t.co/jNXjlqisZA

„Začali mého klienta pronásledovat až k semaforům, kde před něj vjeli a donutili ho zastavit. Odbočit na benzinku se totiž kvůli betonovému zátarasu nepodařilo. Klient se bál, chtěl vidět průkaz, místo toho ale policisté v civilním oblečení a s tmavými brýlemi vystoupili ven s pistolí v ruce,“ cituje blesk.cz Ronalda Němce, advokáta napadeného řidiče. Událost nahrála palubní kamera v mužově autě.

Nechte to plavat


Policisté poté muže údajně udeřili a stále na něj mířili pistolí, služební průkaz mu ukázali až po opakované žádosti. „Můj klient byl celou dobu v kontaktu s linkou 112, nakonec ale šel na policejní služebnu, kde mu bylo pod nátlakem porazeno, ať událost nechá takzvaně plavat, že se jedná o vysoce postavené důstojníky tajné policie,“ dodal Němec.

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje podle něj poslalo jeho klientovi dopis s omluvou. „Na základě výsledku šetření zdejší součásti bylo jednání a chování zakročujících policistů postoupeno náměstku ředitele krajského ředitelství pro vnější službu k přijetí kázeňského opatření. Předmětné pochybení bylo ojedinělé a v současné době byla přijata taková opatření, aby k obdobnému jednání již v budoucnu nedocházelo,“ stojí v dopise.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!