3. října 2014 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva roky na výběr provozovatele mýtného stačí, odmítá Babišovy výtky Prachař

konference Doprava - foto Prachař2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy konference Doprava - foto Prachař2 | foto: Česká pozice

PRAHA Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) odmítá kritiku lídra hnutí Andreje Babiše, že nestíhá tendr na nového provozovatele mýtných bran v Česku. Serveru Lidovky.cz sdělil, že dva roky jsou pro výběrové řízení dostatečné. Stejně tak nesouhlasí s tím, že v některých podnicích, které spadají pod jeho rezort, zvolil špatnou personální politiku. Odvolání z čela úřadu se neobává.

Předseda ANO Andrej Babiš kritizoval ministry Antonína Prachaře a Helenu Válkovou, které nominovalo samo hnutí, ve čtvrtečním rozhovoru pro MF Dnes. Tvrdil mimo jiné, že Prachař, jenž vede dopravu, nestíhá tendr na nového provozovatele mýtného na dálnicích, kterým je do roku 2016 firma Kapsch. Ministr si však myslí něco jiného.

K TÉMATU:

„Prostor dvou let je dostatečný pro řádnou soutěž,“ je si Prachař jistý. Podle něj jeho úřad v této věci odvádí dobrou práci, čehož je důkazem i to, že zadávací dokumentace na projektového manažera, který má státu pomoci stanovit strategii mýtného systému po roce 2016, nebyla napadena na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Odvolání se nebojí

Babišovi se také nelíbilo, že Prachař nenašel dobrý management pro problémové Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i ČD Cargo.  I v tomto případě ale zůstává ministr dopravy klidný. „ŘSD sice nemá generálního ředitele, ale má tým lidí, který řeší to, co zdědili a mezitím připravují nové stavby a výběrová řízení,“ tvrdí. (o výběru nového ředitele silnic a dálnic můžete číst zde)

Že by nakonec došlo na jeho odvolání, si nepřipouští. Podle svých slov nemá žádné negativní signály od poslanců ANO ani od většiny občanů Česka. „A to mi dává dostatek energie a optimismu pokračovat v další práci,“ tvrdí. To ministryně spravedlnosti Helena Válková reagovat na výtky Andreje Babiše vůbec nechtěla a celý den telefon nezvedala.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.