Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva úředníci čelí obvinění. Umožnili bez povolení vybudovat horské apartmány

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: Shutterstock

ŠPINDLERŮV MLÝN Policisté obvinili dva úředníky, kteří v rozporu s územním plánem Špindlerova Mlýna umožnili firmě v horském středisku vybudovat apartmánový komplex. Díky tomu získal investor vyšší zhodnocení nemovitosti při prodeji o 14,2 milionu korun. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Podle policie sedmatřicetiletý bývalý vedoucího odboru výstavby ve Špindlerově Mlýně protizákonným postupem povolil výstavbu dvou domů v lokalitě Medvědín na místě, které bylo určené pro zástavbu samostatnými rodinnými domy. Podle územního plánu měly mít maximálně dvě nadzemní podlaží a tři bytové jednotky.

„Vedoucí odboru výstavby vydal územní rozhodnutí a stavební povolení na rodinné domy, u kterých bylo zřejmé, že půdorysná plocha každého je o 75 metrů čtverečných větší, než povoluje územní plán města,“ uvedla mluvčí. Navíc investor po vydání stavebního povolení nechal pozměnit projektovou dokumentaci a na místě začal stavět dva propojené pětipodlažní bytové domy, každý se čtyřmi bytovými jednotkami a dalšími prostory. Tyto změny úředník povolil provést jako změny staveb před dokončením.

Policie obvinila také dvaapadesátiletou úředníci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, ke kterému účastníci řízení podali stížnosti na postup investora.

„Obviněná referentka tohoto úřadu nezákonná rozhodnutí stavebního úřadu Špindlerův Mlýn nijak nepřezkoumala a o těchto podnětech nerozhodla. V důsledku toho byly stavby povoleny do užívání a stavebník získal uvedený finanční prospěch přes 14 milionů korun,“ uvedla mluvčí.

Policie oba obvinila ze spáchání přečinu maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, za který jim v případě odsouzení hrozí až pět let vězení. Oba obvinění jsou stíháni na svobodě.

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...