Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dva vážněji zranění při výbuchu v Praze zůstávají v nemocnici

Česko

  13:41
PRAHA - Dva ze zraněných při pondělním výbuchu v centru Prahy dál zůstávají v nemocnici. V Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského je hospitalizovaný pacient, který při explozi utrpěl otřes mozku a poranil si ramenní kloub. Druhý leží v nemocnici v Motole, kde mu už v podvečer lékaři operovali tříštivou zlomeninu nohy. Ostatních 33 zraněných, které záchranáři převezli z místa neštěstí do pražských nemocnic, ošetřili lékaři ambulantně.

V Divadelní ulici v Praze explodovalo plynové potrubí. foto: Michaela Černá, Lidovky.cz

Sedm lidí ošetřili v nemocnice Milosrdných sester. Podle jejího ředitele Josefa Štrofa byl jeden z přijatých pacientů zraněn vážněji, měl otřes mozku a poraněný ramenní kloub. "Původně jsme měli podezření, že jde o vykloubené rameno, ale nakonec jde o zlomeninu. Právě probíhá operace pažního kloubu, po ní předpokládáme brzké propuštění domů a samozřejmě následnou rehabilitaci," řekl serveru Lidovky.cz primář Gustav Berlinger.

Také motolská nemocnice už v pondělí propustila domů po ošetření tři zraněné. Čtvrtý přijatý byl už v pondělí v podvečer operován a v nemocnici proto zůstává. "Byla to tříštivá zlomenina, operace byla náročná, trvala čtyři hodiny. Dnes je (pacient) v dobrém stavu a mimo ohrožení života," řekla mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková a doplnila, že jiná zranění se u muže nepotvrdila.

V ostatních nemocnicích nebyly operace potřeba

Nejvíce zraněných přijala Thomayerova nemocnice, a to sedm mužů a dvě ženy. Šlo o lehká zranění jako oděrky, pohmožděny a zranění od střepů, žádný operační zákrok nebyl nutný, řekla mluvčí Martina Štanclová.

Pět lidí sanitky převezly po výbuchu do vinohradské nemocnice. Všichni měli lehká povrchová zranění a byli ošetřeni ambulantně, řekl mluvčí nemocnice Lukáš Matýsek.

Na Bulovce podle mluvčího Petra Šalka ošetřili jednu zlomenou ruku a u dalších pacientů oděrky a poranění od střepů. Na Františku to podle mluvčího Vladimíra Juřiny byly většinou řezné rány, tržné rány a zhmožděniny. Po ošetření všichni nemocnici opustili, uvedli oba mluvčí.

V Ústřední vojenské nemocnici v pondělí ošetřili dvě ženy, které byly při explozi v centru Prahy lehce zraněny. "Nebylo to nic závažného, co by si vyžádalo hospitalizaci," řekla mluvčí Jitka Zinke.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!