Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvacetikilometrový úsek D1 je do pondělí kompletně uzavřen. Bourá se nadjezd

Česko

  20:33
MIROŠOVICE - V neděli večer začala kompletní uzavírka dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Šternovem, tedy od 21. do 41. kilometru kvůli demolici dálničního nadjezdu u Ostředku. Skončit by měla v pondělí v 10 hodin. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla je na dálnici minimální doprava a uzavírka se obešla bez komplikací.

Dálnice (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Nadjezd by mohl být zbourán nejdříve za dvě až tři hodiny.

Objízdná trasa pro osobní auta vede přes Benešov. Nákladní vozidla nad 12 tun budou uzavírku objíždět přes Tábor, Pelhřimov a na D1 se opět napojí u Humpolce a opačně. „Po uzavření místa pro dopravu pokračuje navážení písku, do kterého most po demolici spadne,“ uvedl Rýdl. S bouráním se podle něj začne nejdříve okolo 21. hodiny.

Odklízecí práce pak potrvají do čtvrtka 9. července do osmé hodiny ranní. Po pondělním ukončení úplné uzavírky budou silničáři ještě odvážet suť z demolovaného mostu a provádět další dokončovací práce. Pravý jízdní pás bude proto ještě uzavřen a doprava svedena podobně jako před uzavírkou do režimu dvou pruhů na Prahu a jednoho na Brno.

Příprava na nedělní akci začala už v pátek, kdy byla částečně uzavřena mimoúrovňové křižovatka u Ostředka na 34. kilometru dálnice. Od soboty je uzavřený pravý jízdní pás (směr na Brno) zhruba mezi 32. a 34. kilometrem, kde doprava do dnešního večera vedla jedním pruhem ve směru na Brno a ve dvou ve směru na Prahu.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svou životností. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva dopravy mohla stát asi 14 miliard korun. Stavba je rozdělená na 21 úseků, které se modernizují postupně.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat