Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Souhlasím s doživotím, zaskočil vrah dvou žen svého obhájce. K činům došlo loni v Českém ráji

Česko

  12:36
Praha - Souhlasil s výší trestu, čímž zaskočil svého obhájce. Karel Šťovíček se přiznal k dvěma vraždám, které spáchal minulé léto v Českém ráji. Královehradecký soud ho poslal na doživotí za mříže. O případu informoval server iDnes.cz.

Šťovíček, který u soudu zaskočil svého obhájce, když souhlasil s výší trestu, brutálně zavraždil 25. července minulého roku v Rovensku pod Troskami Lucii J., o deset dní později pak také Stanislavu H. K oběma činům se přiznal, své oběti měl udusit.

Za své chování si vyslechl od soudkyně doživotní trest. Prvních deset let navíc Šťovíček, kterému bylo v době vražd 42 let, stráví ve vězení se zvýšenou ostrahou. S trestem i jeho délkou u soudu souhlasil, za mříže se vrátí znovu po necelých šesti letech. 

Ve svých jednadvaceti totiž mučivým způsobem zavraždil spolu se svou milenkou Věrou V. důchodce, za což vyfasoval v konečném součtu šestnáct let.

Autoři:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...