Sobota 8. srpna 2020svátek má Soběslav 31 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dvě oběti si vyžádala srážka vlaku s autem na Rychnovsku. Zemřel řidič vozu a spolujezdec

Borohrádek (Rychnovsko) Dva mrtvé si vyžádal v úterý odpoledne střet vlaku s osobním automobilem na nechráněném železničním přejezdu na okraji Borohrádku na Rychnovsku. Na místě zemřel řidič vozidla a spolujezdec. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Provoz na regionální trati byl na několik hodin přerušen. České dráhy uvedly, že by měl být obnoven okolo 22:00. Ve vlaku se nikdo nezranil. Škoda je více než půl milionu korun.

Nehoda se stala mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí. České dráhy na zavedly náhradní autobusovou dopravu.

„Měli jsme to nahlášené v 16:45, ve vozidle cestovali dva lidé. Nikomu z cestujících ve vlaku se nic nestalo. Příčiny nehody se vyšetřují,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Podle hasičů auto skončilo zaklíněné pod vlakem, ve vlaku byli čtyři lidé, včetně strojvedoucího. „Vlak se s autem zastavil několik desítek metrů za přejezdem, auto je zaklíněné pod vlakem. O evakuačním autobusu se ani neuvažovalo, cestující z vlaku odešli sami,“ řekla odpoledne mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehoda se stala mimo obec na železničním přejezdu směrem do lesa. Podle policie nejde o frekventovaný přejezd, je na odbočce z vedlejší silnice Borohrádek - Čermná nad Orlicí.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Škoda na vlaku byla vyčíslena na 350 000 korun a na osobním automobilu na 180 000,“ uvedl po 21:00 Martin Drápal z Drážní inspekce, která událost vyšetřuje. 

„Na základě přeměření rozhledových poměrů v předmětném kvadrantu bylo zjištěno, že rozhledové poměry pro řidiče automobilu jedoucího v daném směru vyhověly,“ uvedl Drápal.

Právě zvýšením bezpečnosti na lokálních tratích se zabývá nová stálá komise pro bezpečnost na železnici založen po několika velkých nehodách na železnici v poslední době. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) nedávno řekl, že do roku 2022 by mělo být zabezpečeno 500 přejezdů, což bude stát přibližně čtyři miliardy korun.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.