16. prosince 2017 10:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nočním požáru panelového bytu na Sokolovsku zemřeli dva lidé

Dva lidé zemřeli při nočním požáru panelového bytu 16. prosince 2017 v Horním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dva lidé zemřeli při nočním požáru panelového bytu 16. prosince 2017 v Horním... | foto: ČTK

HORNÍ SOKOLOV Dva lidé zemřeli při nočním požáru panelového bytu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Oheň se nerozšířil mimo zasažený byt. Hasiči kvůli kouři evakuovali 26 osob z celého vchodu panelového domu. Řekl to mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Příčina požáru a výše škody je zatím v šetření.

Hořelo vybavení bytu ve čtvrtém patře dlouhého panelového domu. První jednotka hasičů musela násilně otevřít dveře bytu, uvnitř našli dvě osoby. „Okamžitě zahájili oživovací pokusy, bohužel bez úspěchu, přivolaný lékař konstatoval smrt u obou osob,“ uvedl Kasal. Podle dostupných informací šlo o muže a ženu v důchodovém věku.

Hasiči požár dostali pod kontrolu během půlhodiny od příjezdu na místo. Na místě zasahovalo osm zásahových aut včetně výškové techniky. Evakuovaní obyvatelé se po několika hodinách vrátili do svých bytů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz