30. června 2018 17:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ubytovny v Ústí už opustilo 224 obyvatelů. Kdo nenašel bydlení, přespí ve školní tělocvičně

Obě ústecké ubytovny opustili obyvatelé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obě ústecké ubytovny opustili obyvatelé. | foto: Ondřej BičištěMAFRA

ÚSTÍ NAD LABEM/PRAHA Dvě ubytovny v Ústí nad Labem v sobotu opustili jejich obyvatelé. Z 224 ubytovaných sociální pracovníci, obvodní radnice a neziskové organizace zprostředkovali bydlení pro 177 lidí. Přes dvacet lidí skončilo dočasně v tělocvičně základní školy v Předlicích. Řekl to mluvčí městské policie Jan Novotný.

Bez větších komplikací začaly dopoledne rodiny opouštět pokoje v ubytovně ve čtvrti Střekov a Klíše. „Stěhování proběhlo bez problémů, nemuseli jsme nikde zasahovat,“ řekla mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Lidé, kteří nenašli bydlení, mohou přijít do tělocvičny do Předlic. „Tady ale musí respektovat daná pravidla, jako je zákaz požívání alkoholu,“ uvedl mluvčí ústeckých strážníků.

Ubytovny Modrá a Klíšská se rozhodla jejich provozovatelka uzavřít k poslednímu červnu. Obvodní radnice našly místa přímo ve městě, někteří lidé se odstěhovali za příbuznými nebo známými.

Obyvatelé dvou ústeckých ubytoven, které mají k poslednímu červnu ukončit svůj...
Obyvatelé dvou ústeckých ubytoven, které mají k poslednímu červnu ukončit svůj...

„Někteří neprojevili o svou situaci vůbec žádný zájem,“ uvedla mluvčí magistrátu Romana Macová. Společnost CPI, která vlastní obě ubytovny, už oznámila, že nepočítá s pokračováním provozu. Do sobotní půlnoci mají být odpojeny oba objekty od energií.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!