Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Evropská komise zveřejní dopis, ve kterém radil Oettinger Babišovi, jak se zbavit možného střetu zájmů

Evropská komise zveřejní text dopisu, který bývalý eurokomisař Günther Oettinger předloni poslal premiérovi Andreji Babišovi. Informoval o tom v pátek úřad evropské ochránkyně veřejných práv, která komisi k publikaci dopisu vyzvala. Někdejší komisař pro rozpočet Babišovi psal v souvislosti s dotacemi pro skupinu Agrofert a prověřováním jeho možného střetu zájmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Eagles 7.2.2020 21:27

To je na pováženou, když už i takovému Oettingerovi jsou čeští udavači odporní. Nedivím se, že Babišovi po každém útoku Pirátů rostou volební preference ...

P. Balcar 8.2.2020 7:47

Technicky vzato je Babiš slovenský udavač.

M. Panter 8.2.2020 15:33

A technicky vzato - koho kdy Babiš udal..?

P. Balcar 8.2.2020 19:27

Jako pracovník podniku zahraničního obchodu psal hlášení StB. Té hodné StB, samozřejmě, a agent taky nebyl, že.

https://www.echo24.cz/a/SZx6Y/babis-o-komunisticke-statni-bezpecnosti-psal-jsem-hlaseni-ale-ne-te-hnusne-stb

E. Moucha 9.2.2020 6:39

Havel řekl " pro vlast někteří komunisti udělali daleko víc než někteří zkorumpovaní nestraníci" já bych dodal " pro vlast byli daleko méně nebezpeční někteří komunisti než někteří zkorumpovaní nestraníci"

P. Balcar 9.2.2020 10:47

Což nevyvrací, že komunista a agent Babiš psal hlášení StB.

Druhá otázka, jestli jste ten citát nevycucal z Palečka.

E. Moucha 9.2.2020 14:46

Ten citát je z televizního projevu Havla ze dne 16.12.1989. Kromě toho taky řekl že 1,7 milionu jsou naprosto stejní jako my ostatní. Jinak jsem nikde nepsal že Babiš že nepsal StB.

P. Balcar 9.2.2020 16:32

Měl byste si osvěžit paměť, však už to bylo dávno, místo fabulace. Číslovka se dala najít, ale z čeho jste splácal ten první "citát" ani nebudu hádat:

11:28 " ... milion sedmset tisíc komunistů netvoří nějaký jiný biologický nebo morální druh než jsme my ostatní. ... "

Václav Havel - kompletní projev v ČST (16. 12. 1989)

https://www.youtube.com/watch?v=0mjEpKLcSg4

V lečems se ovšem velice zmýlil, třeba: "... občanská kultura je dnes už tak velká, že nelze v přímých volbách zvolit špatného presidenta." Lze, i dvakrát.

E. Moucha 9.2.2020 18:02

Vy snad máte stejnou morálku jako krvavý soudce Veš,když tedy podle Havla máme stejnou morálku jako těch 1,7 milionů

E. Moucha 10.2.2020 6:10

Máte pravdu že jsem ten první citát napsal špatně ale nic nemění na tom co tím Havel myslel. Když řekl" Občanské fó­rum a Verejnosť proti násiliu doporučily do vlády některé komunisty, jako například pana docenta Komárka, a nedoporučují některé zkompromitova­né nestraníky. Milion sedm set tisíc komunistů netvoří nějaký jiný biologický nebo morální druh, než jsme my ostatní. Většina z nich musela dvacet let mlčet tak jako my všichni a mnozí z nich dělali – byť s obtížemi – mnoho dobrých věcí." když dosadil do vlády komunisti tak asi udělali víc než ti nestranící

P. Balcar 10.2.2020 7:18

Jestli to tak chápete, je to vaše rozlišovací schopnost.

Smyslem toho, co řekl, že i komunisti jsou stejný živočišný druh a vztahují se na ně stejná morální kriteria. Což neznamená, "že jsou stejní jako my".

E. Moucha 10.2.2020 10:50

No Vy mate skutečně dost. Co jste to napsal za blbost? "vztahují se na ně stejná morální kriteria ale to neznamená že jsou jako my" .

P. Balcar 13.2.2020 7:58

Zkusím vám to naposledy přetlumočit: smysl sdělení bylo, že i komunisti jsou jednotlivci a mohou se lišit. Sice to byli většinou kariéristi a svině, ale mohla být i vyjímka - komunista, který neškodil nebo dokonce pomáhal.

Znal jsem staršího pána, který byl už prvorepublikovým komunistou, ale od Španělska věděl, co jsou bolševici zač. Do funkcí se nedral, ale ze strany nevystoupil, nepřestal platit příspěvky. V tom vašem slavném socialistickém důchodu s jistotami chodil po brigádách, aby mohl děckám přispět, přestože žil ve státním nájmu, bez majetků, bez auta, bez chalupy. Držel hubu a krok.

J. Koutský 8.2.2020 9:40

To je na pováženou, když už i takovému Oettingerovi jsou čeští udavači odporní.------------------------------Jak jste na tuto blbost přišel? 8-o

J. Škodák 8.2.2020 9:53

Takové blbosti vymýšlí a rozšířují zase jenom blbci a proto jsou blbci voliči populistů a jsou jejich silnou zbraní, protože proti blbosti jsme bezmocní!!


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z IMEX group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...