Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Neúspěšný kandidát do Senátu za ANO chce žalovat Pekarovou za výrok o imunitě

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová ve volebním štábu TOP 09 foto: Petr TopičMAFRA

Za předvolební výroky o lidech z hnutí ANO chce zažalovat předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou neúspěšný kandidát do Senátu Jaromír Dědeček. Pekarová parafrázovala slova Jany Nagyové, která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo.
  12:35

„Já už nebudu nic rozvádět. Víte co, dostávám hanlivé e-maily a SMS zprávy od lidí. Za žalobou si ale dál stojím,“ potvrdil redakci iDNES.cz své úmysly Dědeček.

Žalovat chce předsedkyni dolní komory Parlamentu Markétu Pekarovou Adamovou za to, že parafrázovala slova obžalované Jany Nagyové, a přidala prosbu, aby lidé volili kandidáty koalice Spolu.

Reagovala tak na vyjádření Nagyové, která do médií prohlásila, že pokud by ji občané zvolili, šla by do Senátu žádat o imunitu. Na mysli měla mít svůj soudní proces s Andrejem Babišem v kauze Čapí hnízdo.

„Lidé z ANO by chtěli využít Senát jako úkryt před vězením. Tomáš Czernin tam bojuje za svobodnou a demokratickou budoucnost naší země. Nenechme Andreje Babiše ukrást Senát. Druhé kolo voleb je již v pátek a sobotu. Hlasovací lístky jsou vydávány ve volebních místnostech,“ reagovala ve středu Pekarová Adamová.

V boji o hlasy na Jičínsku tím měla uškodit Czerninovu sokovi. Tím je právě Dědeček, který se na úkor zmíněného člena TOP 09 do Senátu nedostal.

„Je mi jedno, co řekla paní Nagyová. Nevidím důvod, proč to paní Pekarová vztáhla na mě, nic víc,“ nechtěl se o celé záležitosti ekonom Dědeček více bavit.

„V tweetu ani kdekoliv jinde není jméno pana Dědečka vůbec zmíněno. Nejspíš se tedy v tom sám našel, avšak na tom nenesu vinu já, ale spíše jeho svědomí. Plně však akceptuji jeho právo podat žalobu. Stejně jako právo zesměšnit se,“ napsala v SMS iDNES.cz Pekarová Adamová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat