Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

EMI je lákavá kořist, říká jeho majitel

Česko

LONDÝN Finanční skupina Terra Firma dostala nabídky na převzetí části hudebního vydavatelství EMI, i když hotovost na její koupi několikanásobně překračuje případný výnos z prodeje.

Informované zdroje uvedly, že zájem projevily například investiční skupina KKR a německé vydavatelství BMG. Ty však tyto zprávy nekomentovaly.

Díky nabídce umělců od skupiny Beatles po rapera Jay-Z se vydavatelská divize EMI jeví jako silný podnik se stabilními příjmy. Divize vydělává pokaždé, když se písně z jejího katalogu objeví v rozhlasovém či televizním vysílání nebo na internetu.

Konkurenční hudební vydavatelství včetně kandidáta na fúzi Warner Music Group by při pokusu o spojení čekala prověrka od regulátorů, aby nový podnik neohrožoval svou velikostí tržní prostředí. Za cíl k převzetí považují EMI i jiné soukromé investiční skupiny.

„Je to atraktivní podnik. Na jeho koupi se můžete klidně spolehnout,“ uvedl partner jedné z těchto společností, nepřál si ale zveřejnit jméno. Podle něj může divize vynést sedmi- až osminásobek zisku. Vzhledem k tomu, že loni vytvořila zisk 133 milionů liber, byla by jeho cena kolem jedné miliardy liber.

EMI podobně jako rivaly postihlo nelegální stahování nahrávek a odklon od prodeje alb ve prospěch jednotlivých skladeb v digitální podobě. EMI je navíc zatížena dluhy z akvizice v roce 2007. Tehdy ji Terra Firma převzala za čtyři miliardy liber a nyní tento dluh činí 3,3 miliardy.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!