Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Emma nejvíce poškodila park ve Stromovce

Česko

PRAHA Pražské lesy čeká příprava na jaro. Lesníci se díky dobrému počasí pustí do čištění lesů po zimě už nyní. Letos musejí navíc zvládnout i likvidaci následků vichřice Emma. Ta nejvíc poškodila Stromovku a Malou Chuchli, řádila ale ve všech větších parcích a lesích.

Polomy, které způsobil prudký vítr, budou odstraněny vesměs do konce března, uvedl radní pro životní prostředí Petr Štěpánek (SZ). Právě v Malé Chuchli nebo ve Stromovce se ale práce nejspíše protáhnou.

Vichřice vyvrátila v pražských lesích stromy v objemu 460 metrů krychlových dřeva. Z parků na tom byla nejhůř Stromovka, v níž vítr poškodil pětadvacet stromů. V Malé Chuchli šly k zemi stromy v objemu asi 200 metrů krychlových. Pět dřevin padlo i na Petříně. Další škody vichřice napáchala v Šárce, na Cibulce, v oboře Hvězda, v Hodkovičkách, v Krči, v Kunratickém lese, v Milíčovském lese v Hostivaři, v Kyjích a v Ďáblicích. Ve srovnání s řáděním orkánu Kyrill loni v lednu jsou ale škody poloviční. Tehdy je město vyčíslilo na dvanáct milionů korun.

Současně s odstraňováním následků vichřice začnou pracovníci městských lesů také s jarním úklidem. Ten zahrnuje vyčištění od papírů, igelitů, plastových lahví a dalšího odpadu. „Nakonec budou umyty asfaltové cesty od zbytků zimního posypu, aby návštěvníky neobtěžoval prach,“ uvedl radní. Podle plánů má být úklid, který letos díky hezkému počasí začal o měsíc dříve než obvykle, hotov do konce dubna.

***

Vichřice Emma napáchala v pražských parcích škody za zhruba šest milionů korun

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat